ثبت شرکت در استرالیا

خانه|ثبت شرکت در استرالیا

راه‌های ثبت شرکت در استرالیا همراه جزئیات کامل جهت کارآفرینان

آپدیت مقاله: امروز

ثبت شرکت در استرالیا یکی از نخستین مراحل برای راه‌اندازی بیزینس در این کشور است. در وهلۀ نخست، ممکن است ثبت شرکت در استرالیا کاری دشوار و پیچیده به نظر بیاید. واقعیت این است که ثبت شرکت در استرالیا حساسیت‌های خود را دارد و باتوجه‌ به اینکه استرالیا کشور فوق‌العاده قانون‌مداری است، لازم است که این کار با دانش و اطلاع کافی صورت گیرد.

خبر خوب این است که ما در این مقاله همۀ پیش‌نیازهای لازم را برای ثبت شرکت در استرالیا بیان می‌کنیم. اگر این مقاله را بادقت مطالعه کنید، این قول را به شما می‌دهیم که در ثبت شرکت در استرالیا با هیچ مشکلی مواجه نشوید؛ بنابراین، توصیۀ ما به شما این است که این مقاله را بادقت مطالعه کنید.

مرجع تخصصی اطلاعات مربوط به ثبت شرکت در استرالیا

پیوستن به کانال تخصصی سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در استرالیا

اخذ اقامت استرالیا از طریق ثبت کردن شرکت در استرالیا

اولین سؤالی که در زمینۀ ثبت شرکت در استرالیا وجود دارد، این است که آیا ثبت شرکت در استرالیا منجر به دریافت اقامت استرالیا می‌شود یا نه؟

پاسخ اجمالی به این سؤال خیر است. این روش امروزه چندان کاربردی ندارد و بهتر است از روش ویزای کارآفرینی استرالیا اقدام کنید.

در گذشته روش‌هایی برای استفاده از ثبت شرکت و دریافت اقامت استفاده شده است که در حال حاضر چندان اثربخش نیست.

نحوۀ انجام آن در گذشته به این صورت بوده است که شما از طریق ثبت شرکت، ویزای کار استرالیا را دریافت می‌کنید و از این طریق وارد استرالیا می‌شوید. برای این منظور، اگر در کشور خودتان در حال حاضر بیزینسی دارید، ابتدا باید از طریق ثبت نماینده در استرالیا اقدام به ثبت شرکت در استرالیا کنید. برای ثبت شعبه‌ای از شرکت خودتان در استرالیا باید یک شخص مقیم استرالیا یا نماینده مثل حسابدار که ساکن استرالیا است، به‌‌عنوان نمایندۀ قانونی شما اعلام شود. اگر صاحب بیزینس نیستید ولی جزو مدیران شرکت هستید نیز می‌توانید با ثبت شعبه‌ای از شرکتی که در حال حاضر در آن کار می‌کنید وارد مرحلۀ بعدی‌ای که توضیح خواهیم داد شوید.

بعد از اینکه ثبت شرکت در استرالیا انجام شد و نام شما به‌‌عنوان سهام‌دار در داخل شرکت قرار گرفت، باید شرکت (شعبۀ اصلی در ایران) با ویزای کاری اسپانسر شما شود تا بتوانید از طریق ویزای کار به استرالیا مهاجرت کنید تا شعبۀ جدید شرکت را در استرالیا راه‌اندازی کنید. برای این امر به بیزینس پلنی نیاز است تا مورد تائید ادارۀ مهاجرت استرالیا قرار گیرد.

بعد از مهاجرت به استرالیا شما باید در شعبۀ شرکت در استرالیا مشغول باشید و شرکت را در استرالیا فعال کنید. شرکت داخل ایران باید تعهد بدهد که شما سالانه حقوق مشخصی را در شعبۀ استرالیا دریافت می‌کنید و این حقوق باید به‌ حساب شما در استرالیا واریز شود.

نکتۀ قابل‌توجه این است که شما در این حالت حق کار برای کارفرمای دیگری را ندارید. از این‌ رو، این روش مشکلات و ریسک‌های زیادی دارد و اجرای آن در عمل سخت است. توصیۀ ما این است که اگر در ایران بیزینسی دارید و می‌خواهید در استرالیا نیز کسب‌وکاری داشته باشید، از طریق ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا اقدام کنید.

مزایای ثبت شرکت در کشور استرالیا

خب، از آنجایی که هر کاری را باید از همان ابتدا درست و اصولی شروع کرد، اجازه دهید ما هم همین قاعده را رعایت کنیم. فرض می‌کنیم به‌تازگی ویزای ۱۸۸ را دریافت کرده‌اید و حالا می‌خواهید وارد استرالیا شوید. همین ابتدا به‌عنوان دست‌گرمی، شما را به صفحۀ اقدامات ضروری قبل ورود به استرالیا ارجاع می‌دهیم. قبل از ورود به استرالیا، اطلاعات مهمی موردنیاز است که باید در همین ابتدا بدانید.

برای مثال، باید حتماً اطلاعات ویزای خود را به ایالت خودتان اعلام کنید. در صفحۀ ذکرشده می‌توانید اطلاعات زیادی از قبیل نحوۀ خرید بلیط و نحوۀ ورود به استرالیا و اینکه چه لوازمی در بدو ورود نیاز است و… را مطالعه کنید تا با آمادگی بیش‌تری وارد کشور شوید. پس، شما را دعوت می‌کنیم  ادامۀ مقالۀ را مطالعه کنید.

شرایط ثبت شرکت در استرالیا

ثبت شرکت در استرالیا نیازمند اطلاع از شرایط قانونی آن است. به‌طور کلی، کشور استرالیا کشور قانون‌مداری است که برای هر کاری قوانین مخصوص وضع کرده است. ثبت شرکت در استرالیا نیز ذیل مجموعۀ سرمایه‌گذاری در استرالیا قرار می‌گیرد که دارای شرایط و قوانین خاصی است.

مهم‌ترین شرط ثبت شرکت در استرالیا این است که فرد باید در ایران کسب‌وکار داشته باشد و با ثبت شرکت در این کشور نمایندگی خود را ثبت نماید.

انواع ثبت شرکت در استرالیا

فرایند ثبت شرکت در استرالیا کمی پیچیده‌تر از ایران است و دلیل آن نیز به انواع مختلف ثبت شرکت در این کشور باز می‌گردد. به‌طور کلی، چهار نوع ساختار بیزینسی در استرالیا وجود دارد. هیچ‌کدام از این چهار روش نمی‌توانند به‌تنهایی نیاز ما را برطرف کنند. پس، بسیار مهم است که بتوانید ساختار مناسبی که برای نوع بیزینستان مناسب است انتخاب کنید و آن نوع ساختار را به ثبت برسانید.

انتخاب درست نوع ثبت شرکت در استرالیا می‌تواند در هزینه‌های مالیاتی و تعهدات قانونی شما بسیار سودمند باشد. شرکت را باید در ادارۀ ثبت شرکت‌ها و اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری (ASIC) به ثبت برسانید.

1: ثبت شرکت یا Company با مسئولیت محدود

روشی است که ۹۹درصد شرکت‌ها از طریق آن ثبت می‌شوند. مزیت ثبت شرکت در استرالیا این است که شما می‌توانید برای بیزینس خود به‌صورت قانونی شریک بگیرید. اگر بیزینس شما به درآمد رسید، می‌توانید بعد از مدتی آن را به شخص دیگری بفروشید. همچنین، مسئولیت افراد در شرکت محدود است.

مالیات در این حالت ثابت است و دیگر به‌صورت پلکانی افزایش پیدا نمی‌کند و همواره مقدار ثابت ۲۷.۵درصد است اما با ثبت شرکت باید حتماً حسابداری به‌صورت پاره‌وقت امور شما را مدیریت کند و دقتتان روی مسائل شرکت بالا باشد. اگر درآمد دارید، قطعاً شرکت گزینۀ مناسب‌تری از سایر روش‌ها است.

2: Soletrader

بیزینس شخصی که ساده‌ترین ساختار بیزینسی در استرالیا است. مزیت این روش نسبت به ثبت شرکت در استرالیا در سادگی و کم‌هزینه‌بودن آن است. این روش درواقع به این صورت است که شما برای خودتان یک کد ABN و یک نام ثبت می‌کنید (هم می‌تواند نام خودتان باشد و هم نامی برای بیزینستان).

ثبت‌نام کد ABN و نام بیزینسی از طریق این لینک انجام می‌شود. در حالت Soletrader مالیات شما به‌صورت پلکانی است؛ یعنی، هرچقدر درآمد شما بیش‌تر شود، مالیات بیش‌تری پرداخت می‌کنید. جدول زیر میزان مالیات‌ پردرآمد را به شما نشان می‌دهد.

بازه درآمدی (دلار) میزان مالیات
 ۰ تا ۱۸.۲۰۰ Nil
 ۱۸.۲۰۱ تا ۳۷.۰۰۰  ۱۹c for each $۱ over $۱۸.۲۰۰
 ۳۷.۰۰۱ تا ۸۰.۰۰۰ $۳.۵۷۲ plus ۳۲.۵c for each $۱ over $۳۷.۰۰۰
 ۸۰.۰۰۱ تا ۱۸۰.۰۰۰ $۱۷.۵۴۷ plus ۳۷c for each $۱ over $۸۰.۰۰۰

3: Partnership

مدل شراکتی که تا سقف بیست نفر می‌توانند با هم شریک شوند اما در عین‌ حال، هر شخصی با کد ABN خود مسئولیت قانونی و مالی خود را بر عهده دارد. در این مدل نیازی به ثبت شرکت در استرالیا نیست.

4: Trust

در این حالت شما شرکتی خواهید داشت که نگهدارندۀ مال و اموال دیگران است. برای مثال، خانواده‌ای می‌تواند اموالش را به این شرکت بسپارد.

هزینه ثبت شرکت در استرالیا

افراد هم می­‌توانند ثبت شرکت کنند اما ما اصلاً توصیه نمی‌کنیم؛ چون یک‌سری ریزه‌کاری‌ها دارد. در اپلیکیشن ثبت شرکت یک سری سؤالات پرسیده می‌شود که اگر اشتباه جواب داده شوند، اشخاص علاوه بر ۷۰۰ دلاری که دولت برای ثبت آن اخذ می‌کند، باید ۴۰۰ دلار هم برای درست‌کردن آن اشتباه بپردازند و این در حالی است که مثلاً یک حسابدار کلاً با ۱۰۰۰ دلار ثبت شرکت را انجام می‌دهد.

هزینۀ ثبت شرکت در استرالیا ۷۰۰ دلار است که توسط دولت اخذ می­‌شود و هزینۀ ثبت شرکت توسط حسابدار معمولاً بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار است که شامل ثبت شرکت، گرفتن ای‌بی‌ان یا شمارۀ بازرگانی، اخذ تکس فایل نامبر برای شرکت و ریجسترکردن یا ثبت شرکت برای جی‌اس‌تی یا مالیات بر ارزش افزوده (گودز اند سرویسس تکس) می‌­شود.

حسابدار رسمی در استرالیا برای ثبت شرکت ۱۰۰۰ دلار می‌گیرد که ۷۰۰ دلار آن را به دولت پرداخت کرده و ۳۰۰ دلار آن را به‌‌عنوان حق‌الزحمۀ خود دریافت می­‌کند.

ثبت شرکت سریع در استرالیا چه منافعی دارد؟

بزرگ‌ترین چالش پیش روی افراد پس از مهاجرت و اولین چیزی که لازم دارند و می­‌خواهند انجام دهند، خرید ماشین است. خرید ماشین شامل پرداخت مالیات بر ارزش افزوده (جی‌اس‌تی) خواهد بود و اگر آن را به اسم خود خریداری کنند، این مبلغ قابل برگشت نخواهد بود؛ زیرا به‌صورت شخصی برای جی‌اس‌تی رجیستر نیستند و آن مبلغ را نمی‌­توانند پس بگیرند اما با ثبت سریع شرکت و رجیسترکردن شرکت برای جی‌اس‌تی، هنگام خرید ماشین به اسم شرکت می­‌توان هزینۀ مالیات بر ارزش افزوده را از دولت پس گرفت.

هزینۀ مالیات بر ارزش افزوده در استرالیا در حالت کلی و حدودی ۱۰درصد است اما در مورد خرید ماشین مثلاً، اگر ماشینی را با قیمت ۵۰.۰۰۰ دلار خریداری کنید، مالیات بر ارزش افزودۀ آن لزوماً ۵۰۰۰ دلار نخواهد بود؛ زیرا یک سری آیتم روی این ماشین است که معاف از مالیات هستند؛ مثلاً، هزینۀ شهرداری یا استمپ دیوتی. علاوه بر این، از نظر ویزایی، ثبت شرکت سریع در استرالیا مزایای دیگری هم دارد. با ثبت شرکت سریع در استرالیا شما به آفیسر خود نشان می‌دهید که بیزینس خود را آغاز کرده­ و آمادۀ مهاجرت هستید. افراد با مشورت با یک وکیل خوب قبل از مراجعه به حسابدار رسمی برای ثبت شرکت می­‌توانند در مورد نحوۀ این کار اطلاع کسب کنند.

مراحل ثبت شرکت در استرالیا

در بالا انواع روش‌های ثبت شرکت در استرالیا برای راه‌اندازی بیزینس گفته شد اما با فرض اینکه شما یک شرکت را به‌عنوان ساختار کسب‌وکار خود انتخاب کرده‌اید، مراحل ثبت شرکت در استرالیا به‌صورت زیر است. شما عزیزان می‌توانید با راهنمایی زیر خودتان شرکتتان را ثبت کنید.

۱. آیا خودتان شرکت را راه‌اندازی می‌کنید یا از یک ارائه‌دهندۀ خدمات استفاده می‌کنید؟

شما می‌توانید شرکت خود را با استفاده از فرم ASIC Form 201 یا به‌صورت آنلاین از طریق این لینک و با پرداخت هزینۀ ثبت شرکت در استرالیا که حدود ۵۲۰ دلار است شرکت خود را ثبت کنید. همچنین، می‌توانید یک شرکت واسط را برای ثبت شرکت خود نماینده کنید (در این مورد می‌توانید از خدمات تخصصی شرکت ویزاپیک استفاده نمایید).

۲. نام شرکت را انتخاب کنید

هنگامی‌که شما ثبت شرکت در استرالیا انجام می‌دهید، می‌توانید نام شرکت را هم ثبت کنید؛ اگرچه نام شرکت اجباری نیست و می‌توانید از شمارۀ ثبت آن (ACN) استفاده کنید. برای ثبت شرکت در استرالیا باید نامی انتخاب کنید که از قبل ثبت نشده باشد. از این لینک می‌توانید به‌صورت رایگان و به‌راحتی نام شرکت مدنظر خود را بررسی کنید که ثبت شده است یا خیر. نام شرکت شما از مالکیت معنوی یا برند شما محافظت نمی‌کند و شما نیاز به ثبت برند نیز دارید. برای اینکه بررسی کنید که آیا هم‌زمان نام شرکت برای نام برند نیز امکان ثبت دارد، می‌توانید از این لینک به‌راحتی اقدام کنید.

۳. قوانین شرکت خود را انتخاب کنید

قبل از راه‌اندازی یک شرکت باید تصمیم بگیرید که کدام قوانین برای ادارۀ شرکت استفاده شود. این امر به‌طور کلی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • قوانین قابل تعویض از قانون شرکت‌ها؛ به این معنی که شرکت نیاز به قانون اساسی ندارد؛
  • ترکیبی از هر دو. با این‌ حال، اگر این شرکت، شرکتی خصوصی با تنها یک مدیر/عضو باشد، در این شرایط قانون اساسی لازم نیست.

۴. سهام‌داران و مدیران خود را انتخاب کنید

یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا، داشتن گردش مالی مناسب است. بر این‌ اساس، فروش شما از بیزینس و کسب‌وکار باید بیش‌تر از ۷۵۰,۰۰۰ دلار دولتی استرالیا باشد. شما باید در دو سال از چهار سال گذشته هرسال به‌طور جداگانه حداقل ۷۵۰,۰۰۰ دلار فروش داشته باشید. اثبات فروش یکی از مهم‌ترین شرایط لازم برای دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا یا ۱۸۸ است. شما همچنین می‌توانید از جمع دو کسب‌وکار با هم نیز برای دریافت امتیاز استفاده‌ کنید.

۵. ساختار سهام خود را انتخاب کنید

پس از اینکه سهام‌داران را انتخاب کردید، باید تصمیم بگیرید که کدام به چه میزان سهام دارند و چه نوع سهامی دارند. سهام عادی شایع‌ترین نوع سهام است.

۶. ایالت یا قلمرویی که شرکت خود را در آن به ثبت می‌رسانید مشخص نمایید

شرکت می‌تواند در هر ایالت یا قلمرویی در استرالیا ثبت شود. شما باید شرکت را در یکی از ایالت‌ها یا مناطق استرالیا تأسیس کنید.

۷. محل اصلی کسب‌وکار و دفتر ثبت را انتخاب کنید

شرکت باید محل اصلی کسب‌وکار و دفتر ثبت را تعیین کند. در صورت استفاده‌نکردن شرکت از دفتر ثبت‌شده، ابتدا باید رضایت اشخاص کسب شود.

اشتراک تجربه موفق ویزای 188 استرالیا

شماره ABN و ACN چیست؟

اگر قصد راه‌اندازی بیزینسی را دارید اما نمی‌خواهید ثبت شرکت در استرالیا انجام دهید، باید برای خودتان شمارۀ ABN دریافت کنید. شمارۀ ABN یک شمارۀ یازده رقمی است که درواقع مرجع شناسایی شما به‌عنوان بیزینس است. از طریق ABN می‌توانید یک نام بیزینس هم برای خود انتخاب کنید و آن را در دادوستد خود به کار بگیرید. برای ثبت‌نام هم‌زمان نام بیزینس و ABN از این لینک اقدام کنید.

ACN یا شمارۀ ثبت شرکت یک شمارۀ نه رقمی منحصر‌به‌فرد است که هر شرکتی در استرالیا دارد. اگر کسب‌وکار شما یک شرکت است، شما نیاز به ACN دارید. اگر شرکت شما ABN نیز ثبت کرده باشد، در این صورت ACN شما بخشی از ABN شما خواهد بود. در این صورت در کسب‌وکار روزمره نیازی نیست ACN خود را نشان دهید و همان ABN کافی است.

بهترین ایالت‌های استرالیا برای ثبت شرکت

تا اینجای کار با ثبت شرکت در استرالیا و برخی از قوانین و مقررات مربوط به آن آشنا شدید. در این قسمت قصد داریم تا شهرها و ایالت‌های مختلف استرالیا را بررسی کنیم و ببینیم کدام شهر استرالیا برای ثبت شرکت در این کشور بهتر است.

پاسخ اجمالی به سؤال فوق این است که بهترین شهرهای استرالیا برای ثبت شرکت، سیدنی، بریزبن و ملبورن هستند. برای اینکه دلیل این سخن را بدانید، بهتر است وضعیت ثبت شرکت در این شهرها را به‌صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهیم:

سیدنی:

سیدنی استرالیا بزرگ‌ترین شهر این کشور است و به‌نوعی مرکز تجاری این کشور محسوب می‌شود. کیفیت بالای زندگی در این شهر به‌ قدری است که توسط برخی از نهادهای علمی به‌عنوان یکی از ده شهر برتر جهان برای زندگی معرفی شده است.

در سال‌های گذشته تولید ناخالص داخلی سیدنی ۴۰۰.۹ میلیارد دلار استرالیا و سرانۀ آن ۸۰٫۰۰۰ دلار استرالیا گزارش‌ شده است. ۱۸٫۱درصد از تولید ناخالص سیدنی به صنعت خدمات مالی و بیمۀ این شهر تعلق دارد. این صنعت از خدمات حرفه‌ای حتی تولید هم جلوتر است.

گفتنی است که در این شهر علاوه بر خدمات مالی و گردشگری، بخش‌های فناوری صنایع نیز بسیار موردتوجه و پررونق هستند. دوسوم از شرکت‌های چندملیتی در این شهر فعالیت می‌کنند. مهم‌تر از همه اینکه ۴۸درصد از ۵۰۰ شرکت برتر استرالیا یا به عبارتی تقریباً نیمی از شرکت‌های برتر در این شهر واقع‌ شده‌اند.

ملبورن:

شهر ملبورن استرالیا دومین شهر بزرگ در این کشور است. بسیاری از مراکز صنعتی و فرهنگی استرالیا در شهر ملبورن واقع شده‌اند. در مورد اهمیت اقتصادی این شهر کافی است بدانید که شرکت BHP که بزرگ‌ترین شرکت معدنی جهان است، بانک ملی استرالیا، NAB ، ANZ، CSL و شرکت Telstra در این شهر واقع‌ شده‌اند.

بریزبن:

یکی از شهرهای مهم استرالیا شهر بریزبن است که به‌عنوان سومین شهر بزرگ استرالیا واقع شده است. در اهمیت این شهر همین بس که المپیک دو دورۀ دیگر در این شهر برگزار می‌شود. در این شهر نیز شرکت‌های تجاری متعددی از قبیل سان کورپ گروپ (Suncorp Group)، ویرجین استرالیا (Virgin Australia) و آریزون (Aurizon) واقع شده‌اند.

ثبت شرکت در استرالیا برای افرادی که ویزای ۱۸۸ دارند

یکی از مزایای ثبت شرکت در استرالیا، امکان دریافت اقامت دائم استرالیا با آن است. به‌طور کلی، افرادی که در استرالیا هستند و ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا دارند، دو راه برای دریافت اقامت دائم استرالیا دارند:

الف) می‌توانند ثبت شرکت در استرالیا انجام دهند و بیزینس خود را راه‌اندازی کنند و از طریق آن با رسیدن به الزامات لازم، ویزای اقامت دائم را دریافت کنند.

ب) ابتدا ثبت شرکت در استرالیا را انجام دهند و برای بیزینس خود نامی بگذارند و سپس با شمارۀ ABN و ACN شرکت خود بیزینس دیگری را خریداری کنند. در این حالت تمامی مدارک مالی مستقیم به بیزینس شما انتقال داده می‌شود و پولی که برای خرید بیزینس دیگر پرداخته‌اید، جزو آورده‌های شما در بیزینس محسوب می‌شود و همچنین می‌توانید از فروش بیزینس جدید برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری استفاده کنید. این امر به دو صورت امکان‌پذیر است:

به‌طور کلی، اگر برای بیزینسی که می‌خواهید خریداری کنید ثبت شرکت در استرالیا انجام نشده و فقط به‌صورت نام حقیقی ثبت شده است (Soletrader) و دارای ABN است، شما می‌توانید بیزینس موجود را خریداری کنید و آن را به نام شرکت خود کنید. اغلب اوقات این حالت ایجاد می‌شود.

اما اگر بیزینسی که می‌خواهید خریداری کنید ثبت شرکت در استرالیا انجام داده و به‌صورت حقوقی ثبت شده است و شمارۀ ACN دارد، در این صورت باید چنین شرکتی را با قوانین ASIC (ادارۀ ثبت شرکت‌ها و اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری) خریداری کنید.

ثبت شرکت در استرالیا با ویزاپیک

در مقاله‌ای که گذشت، با ابعاد و نحوۀ ثبت شرکت در استرالیا آشنا شدید. اگر پس از مطالعۀ این مقاله شما هم قصد ثبت شرکت در استرالیا را دارید، خبر خوب این است که شرکت ویزاپیک می‌تواند صفر تا صد این کار را برای شما انجام دهد.

همکاران ما در شرکت مهاجرتی ویزاپیک با حضور در دفتر ملبورن در استرالیا می‌توانند تمامی امور مربوط به ثبت شرکت در استرالیا و همچنین پیگیری امور ویزای ۸۸۸ شما را زیر نظر وکیل رسمی مهاجرت بر‌ عهده بگیرند. وکیل مهاجرت به استرالیا، آقای مصطفی هماپور، در دفتر ملبورن آمادۀ راهنمایی، مشاوره و کمک به شما عزیزان در زمینۀ ثبت شرکت و مهاجرت به استرالیا است.

سؤالات پرتکرار

ثبت شرکت در استرالیا چه فایده‌ای دارد؟

مهم‌ترین مزیت ثبت شرکت در استرالیا، افزایش اعتبار شرکت شما و جلب اعتماد مخاطبان است.

هزینۀ ثبت شرکت در استرالیا چقدر است؟

بسته‌به نوع شرکت از ۴۱۷ تا ۵۰۶ دلار متغیر است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در استرالیا چیست؟

اصل و ترجمۀ مدارک هویتی ازجمله شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج، اصل و ترجمۀ مدارک مالی ازجمله نامۀ تمکن مالی، اصل و ترجمۀ مدارک شغلی، تکمیل فرم‌های مشخص‌شده در سایت به‌صورت آنلاین.

بهترین شهرهای استرالیا برای ثبت شرکت کدامند؟

سیدنی، ملبورن و بریزبن.