مهاجرت و اقامت

اقامت ارمنستان

اقامت ارمنستان

ابتدا برای ورود به ارمنستان نیاز به ویزا دارید، زمینه های قانونی زیادی برای اقامت و مهاجرت به ارمنستان وجود دارد. شرایط مهاجرت قانونی برای شهروندان خارجی در جمهوری ارمنستان در سال 1994 تصویب شده است. برای دریافت اقامت ارمنستان بهتر است تعداد زیادی سفر به این کشور داشته باشید. اگر قبلا نوع دیگری از وضعیت اقامت خود را در ارمنستان (موقت، عادی، منحصر به فرد، دائمی) دریافت کرده اید، لطفا مشخص کنید.

اخذ اقامت ارمنستان

قانون تجدید نظر در مورد بیگانگان، اجازه می دهد که شهروندان خارجی برای دریافت وضعیت ویژه ای در جمهوری ارمنستان اقدام کنند. وضعیت اقامت ویژه توسط رئیس جمهور ارمنستان به شهروندان خارجی ارمنی و همچنین به سایر افراد برجسته که خدمات قابل توجهی را به دولت و ملت ارمنستان ارائه کرده اند و یا در فعالیت های اقتصادی و فرهنگی در ارمنستان مشغول به فعالیت هستند، اعطا شده است. مدت زمان اقامت ویژه 10 سال است کسانی که وضعیت ویژه اقامت خود را دریافت می کنند، پاسپورت ویژه ارامنه برایشان صادر می شود و دیگر نیازی به دریافت ویزای ورود برای سفر به ارمنستان ندارند.

اقامت دائم در ارمنستان

افرادی که پاسپورت ویژه ارامنه دارند از حفاظت کامل قانون ارمنی و همچنین حقوق و تعهدات شهروندان ارمنی، به جز حق رای و حضور در دفتر ثبت نام در سازمان های سیاسی برخوردار خواهند شد. آنها از خدمات نظامی در ارتش ملی ارمنستان معاف خواهند شد. لطفا توجه داشته باشید که گذرنامه ویژه برای سایر کشورهای مستقل مشترک المنافع نیازی به ویزا نخواهد داشت. اقامت دائم در ارمنستان

برای درخواست وضعیت اقامت خاص در جمهوری ارمنستان، متقاضیان باید مستندات خاصی را به سفارت یا کنسولگری جمهوری ارمنستان در کشور محل اقامت خود ارائه دهند. در صورتی که مامور سفارت یا کنسولگری ارمنستان در کشور شما وجود ندارد، لطفا از طریق نزدیکترین یا مناسب ترین گزینه برای سفر به کشور ارمنستان اقدام کنید. در قلمرو جمهوری ارمنستان اسناد به اداره گذرنامه و ویزای پلیس جمهوری ارمنستان ارسال می شود.

شرایط اقامت در ارمنستان

نامه ای به نام سفیر یا کنسول جمهوری ارمنستان که درخواست وضعیت ویژه ی اقامت داشته باشد. نامه باید حاوی موارد زیر باشد:

  • اطلاعات مربوط به شهروندی فعلی
  • اطلاعات مربوط به شهروندی گذشته در صورت وجود
  • کشور مبدا و ملیت در هنگام تولد
  • دلیل درخواست اقامت ویژه در ارمنستان، یعنی کسب و کار، فرهنگی، خیریه و غیره
  • اطلاعات در مورد احتمال محکومیت یا دخالت در تحقیقات جنایی
  • فتوکپی صفحات پاسپورت خود را با عکس، اعتبار و اطلاعات شخصی برای ما ارسال کنید.
  • فتوکپی گواهی تولد
  • شش عکس پاسپورت رنگی حرفه ای با پس زمینه سفید
  • هزینه پاسپورت ویژه، این مبلغ شامل اضافه هزینه درخواست سفارت/کنسولگری نیست.

مشاورین از شرایط اقامت و همچنین کار در ارمنستان به صورت کامل اطلاع دارند با ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =