مهاجرت و اقامت

اکسپرس اینتری کانادا سال 2019

اکسپرس اینتری کانادا سال 2019

اکسپرس اینتری یک سیستم آنلاین رسمی دولتی است که برنامه های مهاجرت بالقوه را جهت اقامت دائم در کانادا ارزیابی و نگهداری می‌کند. اکسپرس اینتری کانادا سال 2019 تغییرات چندانی را به خود ندیده است و لازم است تا برای اقدام، پیش شروط را از طریق مراجع آگاه جویا شوید.

شرایط اکسپرس اینتری کانادا سال 2019

اکسپرس اینتری یک سیستم مهاجرت اقتصادی آنلاین جهت مدیریت برنامه های اقامت دائم است. سه دسته اصلی مهاجرت اقتصادی وجود دارد:

 1. برنامه کارگران ماهر فدرال FSW(federal skilled worker program)
 2. برنامه معاملات ماهر فدرال FST (federal skilled trades program)
 3. و کلاس اکسپرس کانادایی CEC(canadian express class)

به علاوه بعضی افراد جهت برنامه کاندیدای استانی داوطلب(PNP) و همچنین استخدام ائتلاف اکسپرس اینتری هستند.

سیستم اکسپرس اینتری

جهت درخواست اقامت دائم با اکسپرس اینتری مهاجران باید امتیاز خود را محاسبه و واجد شرایط بودن خود را بررسی کنند. اگاه باشید که به محض اینکه متقاضی یک نمایه(پروفایل)در سیستم اکسپرس اینتری ایجاد می کند، در طول تقویم یک سال جهت دریافت دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم ارزیابی می‌شود. به محض این که شخص از طرف دولت جهت اقامت دائم دعوت شد باید اسناد و مدارک مورد نیاز را در عرض ۹۰ روز ارائه دهد. بسیار توصیه می‌شود که اسناد زمان ارزیابی از سوی دولت به منظور داشتن زمان کافی به محض دریافت درخواست دعوتنامه تهیه شود. در صورت عدم دریافت دعوتنامه در طول یک سال پروفایل داوطلبان بسته خواهد شد و جهت ارزیابی دوباره، حساب جدید در سیستم اکسپرس اینتری ایجاد خواهد شد. جالب است که بدانید مهاجر می تواند به طور رایگان پروفایل ایجاد کند گرچه هزینه های دولتی جهت درخواست اقامت دائم وجود دارد.

نتایج اکسپرس اینتری

بی شک می‌توان گفت که سیستم اکسپرس اینتری نتایج متفاوتی را دارد که با پروفایل مهاجران مطابق است.برای مثال، افراد، کسانی که در کانادا مقیم هستند شاید جهت canadian experience calassstream واجد شرایط باشند.در رابطه با افراد، آنهایی که مقیم خارج هستند شاید جهت برنامه کارگر ماهر فدرال واجد شرایط باشند و بتوانند در طول ۶ ماه پس از درخواست جهت اقامت دائم در کانادا دعوتنامه دریافت کنند.

امتیاز اکسپرس اینتری

جالب است که بدانید تمامی متقاضیان، کسانی که در سیستم اکسپرس اینتری پروفایل ایجاد کرده اند امتیاز خاصی دریافت خواهند کرد. حداکثر امتیاز برای این سیستم۱۲۰۰ می‌باشد. یک امتیاز حداقل نیز جهت تمامی متقاضیان در صورت واجد شرایط بودن برای دریافت دعوتنامه جهت اقامت دائم وجود دارد. سیستم اکسپرس اینتری دارای دسته های دعوت نامه میباشد که درخواست متقاضی را ارزیابی می کند وامتیاز حداقل را جهت واجد شرایط بودن مشخص می کند.اساسا، این دسته از دعوت نامه ها یک بار در هر۳-۴هفته اتفاق می‌افتد و متقاضی می تواند ببیند آیا امتیازش در حد امتیاز حداقل در هر دعوتنامه می باشد یا هنوز نه.

زمان پردازش سیستم اکسپرس اینتری

به محض اینکه متقاضی پروفایل ایجاد کرد می تواند در طول کل سال در سیستم باشد و سعی کند هر نوع دعوتنامه را انتخاب کنند. پس از دریافت دعوت نامه مهاجر بالقوه ۹۰ روز زمان دارد تا آماده شود تمام مدارک مورد نیاز را ارسال و هزینه‌های درخواست را نیز پرداخت کند. جهت دریافت پاسخ از جانب دولت کانادایی این شخص باید تا ۶ الی ۱۲ ماه که بسته به سیستم اکسپرس اینتری او است صبر کند.

برنامه کار مهارتی فدرال اکسپرس اینتری کانادا

برنامه کار مهارتی فدرال اکسپرس اینتری کانادا

برنامه کار مهارتی فدرال اکسپرس اینتری کانادا

برنامه FSW برای متقاضیانی مناسب است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و حداقل دارای یک سال سابقه کار به صورت تمام وقت هستند. 6 عامل در واجد شرایط بودن فرد متقاضی تاثیر گذار است:

 1. سن
 2. تحصیلات
 3. سابقه کار
 4. پیشنهاد شغلی معتبر
 5. مهارت زبان
 6. سازگاری

عوامل فوق، شایستگی شما را تعیین می کند. در حال حاضر حداقل امتیاز قابل قبول 67 از 100 می باشد. در صورتی که متقاضی واجد شرایط اولیه باشد، می تواند پروفایل خود را از طریق اکسپرس انتری پول (Express Entry pool ) ارسال کند.

برنامه کار مهارتی فدرال اکسپرس اینتری

برنامه کار مهارتی فدرال اکسپرس اینتری

شرایط برنامه تجاری مهارتی فدرال در اکسپرس اینتری

برنامه ی FST برای کارگران ماهر که دارای حداقل کار تمام وقت در طول ۵ سال در یک تجارت مهارتی خاص می باشند، مناسب است.

حداقل فاکتور های مورد نیاز:

 • زبان انگلیسی
 1. مهارت گفتاری و شنیداری CLB5
 2. مهارت خواندن و نوشتاری CLB4
 • فرانسه
 1. مهارت گفتاری و شنیداری NCLC5
 2. مهارت خواندن و نوشتاری NCLC4
 • نوع تجربه ی کاری NOC B
 • پیشنهاد کاری معتبر یا حداقل یک سال استخدام تمام وقت
 • گواهی صلاحیت صادر شده از طرف اولیای امور کانادایی
 • تحصیلات لازم نیست
 • پذیرش میبایست در کانادا قابل قبول باشد

تجارت مهارتی فدرال تحت NOC زیر طبقه بندی میشود:

 1. گروه رشته 72 تجارت های صنعتی، الکتریکی، ساخت و ساز
 2. گروه رشته 72 تجارت های صنعتی، الکتریکی، ساخت و ساز
 3. گروه رشته 73 تجارت های تعمیرات و نگهداری و بهره برداری از تجهیزات
 4. گروه رشته 82 سرپرستی و کار فنی در زمینه منابع طبیعی، کشاورزی و تولیدات مربوطه.
 5. گروه رشته 92 پردازش، سرپرستی تولید و خدمات آب و برق و اپراتورهای کنترل مرکزی
 6. گروه رشته 632 آشپز و سرآشپز
 7. گروه رشته 633 قصابی و نانوایی

شرایط برنامه کار مهارتی فدرال کانادا 2019

در صورتی که در برنامه مهاجرتی فدرال کارگر ماهر 67 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کنید، واجد شرایط درخواست اقامت دائم کانادا تحت برنامه اکسپرس انتری برای سال 2019 می شوید. پیش از درخواست برای ویزای کاری کانادا برای اقامت دائم باید حداقل 67 امتیاز کسب کرده باشید. با کسب حداقل 67 امتیاز در این چارچوب، می توانید وارد اکسپرس انتری پول شوید.

برنامه اکسپرس انتری کانادا دارای دو چارچوب امتیاز بندی سازماندهی شده است: چارچوب 67 امتیازی و چارچوب CRS، که متقاضیان باید از این طریق دعوت نامه درخواست (ITA) برای اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

شرایط برنامه کار مهارتی فدرال کانادا 2019

شرایط برنامه کار مهارتی فدرال کانادا 2019

سیستم 67 امتیازی:

این مرحله اصلی برای درخواست در این چارچوب است. در صورتی که یک متخصص با استعداد هستید، می توانید برای برنامه مهاجرتی فدرال کارگر ماهر اکسپرس انتری درخواست و 67 امتیاز از 100 امتیاز را با توجه به 6 فاکتور از جمله سن، تحصیلات، سابقه کار، مهارت زبان، سازگاری و بیزنس یا پیشنهاد شغلی کسب کنید.

سیستم CRS

در صورت داشتن شرایط برنامه فدرال کارگر ماهر (FSW)، می توانید وارد مرحله دوم شوید. به عنوان مثال در اکسپرس انتری پول، جایی که امتیازدهی بر اساس سیستم رتبه بندی جامع (CRS) و از 1200 امتیاز انجام می شود، امتیاز متقاضی باید به اندازه کافی برای سازمان مهاجرین، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) متقاعد کننده باشد.

بنابراین چارچوب 67 امتیازی، مرحله اصلی است و برای بررسی شرایط متقاضی برای ثبت نام در اکسپرس انتری به کار می رود، در حالی که مرحله دوم ( به عنوان مثال چارچوب CRS) برای انتخاب متقاضیان به منظور اعطای اقامت دائم به کار می رود.

برنامه تجاری ماهر فدرال

افرادی که دارای پیشنهاد شغلی هستند یا توانایی انجام کارهای مبادله ای را دارند، با برنامه تجاری ماهر فدرال (FTSC) می توانند به کانادا مهاجرت کنند. این برنامه سالیانه فرصتی فوق العاده برای تعداد زیادی از افراد فراهم می کند. افراد می توانند با برنامه تجاری ماهر فدرال اقامت دائم کانادا را کسب کنند. هدف برنامه FTSC پاسخگویی به تقاضای نیروی کار کانادا و خلاصه ای از مبادله صریح متناسب با این برنامه برای برآوردن این الزامات است.

متقاضیان شایسته برای برنامه تجاری ماهر فدرال:

افراد دارای پیشنهاد شغلی یا تاییدیه کار در شغلی که برای برنامه تجاری ماهر فدرال مورد نیاز باشد و بتوانند از این طریق به کانادا مهاجرت و اقامت دائم را کسب کنند. داوطلبان بالقوه می توانند با یا بدون پیشنهاد کار به این کشور مهاجرت کنند. برنامه FTSC دارای پیش نیازهایی برای نیازهای آموزنده، پیشنهاد کار و مشارکت در کار است. اغلب متقاضیان نیمه ماهر، بی تجربه یا با پروفایل هایی از جمله سرآشپز، نانوا، برقکار می توانند وارد اکسپرس اینتری شوند.

معیارهای لازم:

 1. باید دارای پیشنهاد شغلی از حداکثر دو کسب و کار برای مدت یک سال در کانادا باشند یا گواهی تحصیلی از یکی از مناطق یا استان های کانادا را داشته باشند.
 2. باید مهارت زبان خود را در یکی از زبان های رایج در کانادا _ انگلیسی یا فرانسوی_ ثابت کنند.
 3. حداقل 2 سال سابقه کار در زمینه های مبادله و دادو ستد در 5 سال اخیر داشته باشند.
 4. باید توانایی و استعدادهای خود را در رابطه با شغل مربوطه نشان دهند و بتوانند از تمام قوانین کار خود پیروی کنند.

برآورده کردن معیارهای لازم:

متقاضیان واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا 2019 تحت برنامه تجاری ماهر فدرال پس از برآورده کردن تمام معیارهای لازم مشخص شده از سوی دولت کانادا، ممکن است بتوانند به راحتی وارد اکسپرس اینتری پول شود. این الزامات عبارتند از:

ارتقا رتبه و رنکینگ:

مجموع امتیازات در سیستم رتبه بندی جامع 1200 امتیاز است. دولت کانادا، متقاضیانی با بیشترین امتیاز را در اکسپرس اینتری پول انتخاب می کند. امکان ارتقا امتیاز وجود دارد و می توان شانس خود را برای پذیریش در این چالش افزایش و برای ویزای اقامت دائم درخواست داد.

دعوت نامه درخواست:

دولت کانادا، دولت های استانی و همچنین شرکت های تجاری می توانند مهاجران جدید را از اکسپرس اینتری پول انتخاب کنند. متقاضیان با ویژگی های برجسته و یا افراد با پیشنهاد شغلی قطعی می توانند برای اقامت دائم کانادا تحت برنامه تجاری ماهر فدرال درخواست دهند. پس از اینکه داوطلبان، دعوت نامه درخواست را دریافت کردند، 60 روز فرصت دارند تا فرم درخواست را تکمیل و آن را با تمام مدارک خواسته شده ارسال کنند.

پس از اینکه هر یک از بخش های گزارش برنامه کار به اتمام رسید و فرستاده شد، برای متقاضیان تاییدیه (AOR) از سوی CIC با بررسی های بیشتر بر روی درخواست ها و تصمیم به تایید درخواست، ارسال می شود.

نحوه درخواست برای برنامه تجاری ماهر فدرال:

 • حداقل 2 سال سابقه کار تمام وقت به صورت کارمند نیمه ماهر در انجام معاملات در 5 سال اخیر.
 • اثبات مهارت زبان در تمام زمینه ها با شرکت در آزمون زبان.
 • توانایی تامین هزینه های خانواده خود ( در صورت همراهی ) را داشته باشد.
 • دارای پیشنهاد شغلی تمام وقت برای حداقل یک سال از یک کارفرمای کانادایی باشد یا تاییدیه توانایی های او از سوی فرد کانادایی یا متخصص منطقه ای صادر شود.

امتیاز بندی اکسپرس اینتری کانادا

برنامه اکسپرس اینتری دارای مقام اول از بین بهترین برنامه های مهاجرتی در صنعت مهاجرت بین الملل میباشد. امتیاز لازم برای PR کانادا یک شماره ی بی ثبات است که در هر اکسپرس اینتری تغییر میکند. صلاحیت خود را در افزار سیستم رتبه بندی جامع بررسی کنید.

 1. شما به ۶۷ امتیاز تحت FSW نیاز دارید تا برای اکسپرس اینتری واجد شرایط شوید.
 2. در آخرین قرعه کشی اکسپرس اینتری، حداقل امتیاز CRS قابل قبول امتیاز CRS 456 بود.
 3. امتیاز شما بر اساس سن، تحصیلات، تجربه ی کاری و نمره ی آیلتس میباشد.
 4. جزئیات توضیحات، حداقل امتیازات مورد نیاز برای PR کانادا از طریق اکسپرس اینتری را بررسی نمایید.

امتیازات برای خواهران و برادران (هم نژاد) در کانادا

شما میتوانید 15 امتیاز بیشتر کسب کنید در صورتیکه شما ( یا همسرتان یا شریک قانونی و حقوقی تان که با شما به کانادا می آید) دارای خواهر یا برادری باشد که:

 • در کانادا زندگی کند و
 • شهروند یا دارای اقامت دائم کانادا باشد
امتیاز بندی اکسپرس اینتری کانادا

امتیاز بندی اکسپرس اینتری کانادا

برای دریافت این امتیاز خواهر یا برادر همچنین میبایست:

 • دارای 18 سال سن یا بیشتر باشد
 • از طریق خون، ازدواج، شریک یا نسبت قانونی و حقوقی داشته باشد
 • از نظر عرفی دارای والدین باشد

مدارک لازم جهت برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری 2019

 1. مدرک تحصیلی و ریز نمرات
 2. مدارک فرزند خواندگی ( در صورتی که شامل شما بشود.)
 3. مدرک کاندید شدن از جانب کشور یا استان ( در صورتی که شامل شما بشود. )
 4. نامه ی پیشنهاد کاری از جانب کارفرما / نامه ی پیشنهاد کاری از کانادا ( در صورت وجود )
 5. مدارک مربوط به ازدواج عرفی و غیررسمی
 6. مدارک ازدواج ( در صورت تاهل)
 7. مدارک طلاق و توافق نامه ی جدایی قانونی ( در صورت جدایی)
 8. پاسپورت یا سند سفر (صفحات اولیه پاسپورت)
 9. نتایج آزمون زبان فرانسه یا انگلیسی (IELTS، CELPIP، یا TEF)
 10. گزارش ارزیابی گواهی نامه تحصیلی یا ECA
 11. کد مرجع شخصی
 12. شماره پروفایل اکسپرس اینتری ( هنگام ثبت پروفایل اکسپرس اینتری این شماره برای شما صادر می شود.)
 13. کد تاییدیه در جست و جوی کار ( هنگام ثبت پروفایل اکسپرس اینتری این شماره برای شما صادر می شود.)
 14. تاییدیه بررسی وضعیت پزشکی ( آزمایشات پزشکی که توسط پزشک معتبر مورد تایید قرار گرفته باشد)
 15. مدارک مربوط به سوابق کاری ( سابقه کار / مدارک آموزش کار، در سربرگ شرکت)
 16. گواهی شخصیتی
 17. گواهی عدم سوء پیشینه از کشور محل تولد و یا هر کشوری که برای مدت بیش از 6 ماه در آن زندگی کرده اید.
 18. مدرکی که سن شما را ثابت کند، مانند شناسنامه

هزینه لازم برای اکسپرس اینتری کانادا

جدول هزینه های اکسپرس انتری کانادا با فرض اینکه هر فرد تنها در یک آزمون شرکت کند و نام نویسی استانی وجود نداشته باشد:

جدول هزینه های اکسپرس انتری کانادا

جدول هزینه های اکسپرس انتری کانادا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =