اقامت و مهاجرت کاری

بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

از لحاظ نقش های ارائه شده بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در کانادا (MBA) مشابه دیگر کشورها است، اما برخی از تفاوت ها نیز وجود دارد. به عنوان مثال، بازار کار کانادا کوچک تر از بازار کار ایالات متحده است. ویزای کار، که به دانشجویان اجازه اقامت کانادا برای مدت سه سال پس از فارغ التحصیلی می دهد، یکی دیگر از تفاوت های مهم برای کسانی است که به دنبال شغل MBA در کانادا هستند. تفاوت دیگر نوع ویزای کاری در دسترس دانشجویان MBA است.

شرایط بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

کانادا دارای یک سیستم واقعا خوب برای دانشجویان بین المللی است، که با این کار آنها می توانند ویزای کاری کانادا را بسیار راحت تر از کشورهای دیگر دریافت کنند. دانشجویان مدیریت بازرگانی می توانند یک ویزای کار با طول مدت سه ساله پس از فارغ التحصیلی داشته باشند، و در برخی موارد دانشجویان بین المللی می توانند ساکنان دائمی شوند. از لحاظ کاریابی، تقسیم بندی نسبتا مساوی برای دانشجویان بین المللی و داخلی وجود دارد و تفاوت زیادی در استخدام دانشجویان بین المللی و داخلی وجود ندارد. شانس دانشجویان بین المللی برای گرفتن پست در رشته MBA، همچنین به کالجی که در آن تحصیل کرده اند، بستگی دارد.

کار دانشجویی مدیریت بازرگانی در کانادا

سه بازار اصلی جهت کار در کانادا برای مدیریت بازرگانی وجود دارد: تورنتو، مونترال و ونکوور. نوع کار MBA ممکن است بین این سه شهر و در استان هایی که در آنها یافت می شود، متفاوت باشد. تورنتو دارای مشاغل اقتصادی، مالی شناخته شده بسیاری است. در واقع، تورنتو خودش بزرگترین بخش خدمات مالی کانادا است که 350،000 کار در 12000 شرکت را دارد. برجسته بودن امور مالی در انتاریو نیز توسط تعداد فارغ التحصیلان MBA است (اکثریت از آنها در منطقه تورنتو کار پیدا می کنند) که موفق به یافتن کار در بخش اقتصادی می شوند، با توجه به آخرین گزارش استخدامی کالج، آن را به عنوان صنعت پیشرو تبدیل کرده است.

کار دانشجویی مدیریت بازرگانی در کانادا

صنعت خدمات مالی کانادا رشد کرده است تا فرصت های فین تک (امور مالی و تکنولوژی) را در بر گیرد. بسیاری از دانشجویان، بریتیش کلمبیا (BC) را به دلیل رشد اقتصادی اخیر آن انتخاب می کنند. BC یکی از استان هایی است که رشد اقتصادی را در دو سال آینده در کانادا به ارمغان می آورد.

برنامه های مدیریت بازرگانی در کانادا

مدیریت بازرگانی در کانادا بیشتر در تکنولوژی و نوآوری فعالیت دارد و سازمان ها به آرامی به این طریق حرکت می کنند. در عین حال، کارآفرینان MBA کانادا نیز به علاقه مندان به نوآوری پاسخ می دهند. سلامت یکی دیگر از صنایع در حال افزایش مشاغل MBA است، افزایش 26 درصدی تعداد دانشجویان مدیریت بازرگانی که مشاغل بهداشتی را در این مناطق می گذارند، در مکان هایی مانند اداره بهداشت منطقه، بهداشت ساحلی ونکوور. در بخش انرژی، قضیه برعکس است و فارغ التحصیلان MBA کمتری در بخش انرژی مشغول به کار هستند. اگر اطلاعات بیشتری را در زمینه های کار و همچنین هزینه زندگی در کانادا می خواهید بهتر است که با مشاورین ما همراه باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =