تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل رایگان پزشکی در آلمان

تحصیل رایگان پزشکی در آلمان

تحصیل رایگان پزشکی در آلمان موانع و چالش های بسیاری دارد، اما  یک فرصت عالی برای آینده می باشد. پزشکی شغلی است که مسئولیت بسیار زیادی را در بر می گیرد و در آن باید پاسخگو بود. بنابراین، موانع خاصی برای کاربرد و قوانین وجود دارد که باید در مطالعات تدریس شود.

مطالعات پزشکی در آلمان بر اساس قوانین خاصی نظیر مجوز پزشکی است. این سند می گوید: “دانش پایه، مهارت ها و توانایی ها در همه موضوعات”  ضروری برای درمان پزشکی گسترده همه آلمانی ها ، باید آموزش داده شود.

شرایط تحصیل رایگان پزشکی در آلمان

فرصتهای دانشگاهی به دانش آموزانی اعطا می شود که مدرک دیپلم مورد نیاز را از بنیاد آموزش عالی دارا باشند. علاوه بر نمره معدل، یک مانع سوم برای دستیابی به جایگاه در تحصیل پزشکی در آلمان وجود دارد. آزمونی برای مطالعات پزشکی به طور مداوم به نام “آزمون پزشکی” در برخی از دانشگاه ها مورد نیاز است. در این آزمون دانش، تجربه و توانایی عمومی برای مطالعه آزمایش می شود. این آزمون باید در مکانی مورد قبول دانشگاه از متقاضی گرفته شود.

طول مدت تحصیل در آلمان حداقل 12 ترم و سه ماه (هر ترم در آلمان یک نیم سال است) و به دو قسمت تقسیم شده است. بخش پیش  بالینی و بخش بالینی. بخش اول دانش و زمینه های نظری لازم را فراهم می آورد. بخش دوم تمرکز خود را بر کاربرد عملی می گذارد. بخش دوم همچنین شامل یک دوره کار یک ساله می شود که بینش های زندگی استرس زا در یک بیمارستان را نشان می دهد. درباره هزینه تحصیل رشته پزشکی در آلمان بیشتر بخوانید .

تحصیل رایگان پزشکی در آلمان

 

ملزومات تحصیل رایگان پزشکی در آلمان

لازم است تجربیات عملی در بخش اول، مثلا کارآموزی کوتاه مدت یا تمرین پرستاری، لازم باشد. دو امتحان پزشکی وجود دارد که دانشجو باید در طول تحصیل قبول شود، هم یک بخش کتبی و هم یک بخش شفاهی. برای پذیرش پزشکی و درجه دکترا  باید فارغ التحصیل شد. این دوره فارغ التحصیلی یک یا دو ترم تحصیل تمام وقت است و یا می توانددر مدت تحصیلات عادی انجام گردد.

به دلیل برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد، تفاوت هایی بین برنامه ها وجود دارد. بعضی از دانشگاه ها هنوز سیستم قدیمی را حفظ می کنند و تحصیل را به طور کامل انجام می دهند. این دو بخش در یک برنامه آموزشی انجام می شود. سایر دانشگاه ها سیستم کارشناسی و کارشناسی ارشد را قبول کرده و برنامه های خود را تغییر داده اند. در حال حاضر می توان دو بخش را در کارشناسی و کارشناسی ارشد یافت. در یکی با مدرک لیسانس مجاز به کار در زمینه های پزشکی هستند، اما نه به عنوان یک دکتر. این تغییر کاملا جدید است، اما نهایتا هنوز هم نمی توان گفت که کار با مدرک کارشناسی انجام می شود.

اهمیت زبان آلمانی برای تحصیل در آلمان

برای دانش آموزان بین المللی بسیار مهم است که دانش خوب زبان آلمانی داشته باشند. این برای امتحانات و برای “آزمون پزشکی” ضروری است. امکان دیگری نیز وجود دارد، یعنی تحصیل پزشکی در آلمان، اما به زبان انگلیسی. کسانی که بتوانند مدرک پزشکی آلمان را بگیرند و در آلمان فارغ التحصیل شوند، گام بزرگی برای رویای حرفه ی پزشکی شان برداشته اند.

تحصیل پزشکی در آلمان اجازه می دهد تا به عنوان یک دکتر در تمام کشورهای اروپایی کار کنید و پس از انجام برخی امور اداری در هر کشور دیگری در جهان نیز ممکن است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مشاوران موسسه مراجعه فرمائید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 4 =