تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل رایگان یا ارزان پزشکی در خارج از کشور

تحصیل رایگان یا ارزان پزشکی در خارج از کشور

دلیل علاقه مندی دانشجویان به دانشگاه های خارج از کشور، آموزش با کیفیت و بسیار گسترده ی پزشکی و تحصیل رایگان یا ارزان پزشکی در خارج از کشور است.

تحصیل رایگان یا ارزان پزشکی در خارج از کشور

با آنکه تمام دانشجویان آرژانتینی از تحصیل رایگان بهره می برند، دانشجویان خارجی باید یک هزینه ی اندک را سالانه برای تحصیل در دانشگاه های سراسری این کشور بپردازند. از طرف دیگر دانشگاه های خصوصی (آزاد) آرژانتین می توانند شهریه ای بالغ بر 5000 دلار آمریکا در سال، دریافت کنند. در لیست 2017 QS برای بهترین شهرهای دانشجویی جهان، بوینس آیرس پایتخت آرژانتین در رتبه ی 42م است.

تحصیل رایگان هند

 

تحصیل رایگان هند

در هند، دانشجویان بین المللی معمولا شهریه ای زیر 7300 دلار آمریکا در سال پرداخت می کنند، هرچند شرایط برای دانشگاه های آزاد و دوره های پس از لیسانس متفاوت و شهریه ها گران تر است. طبق گزارش Numbeo هزینه های زندگی در هند برای بیشتر دانشجویان بسیار پایین و مناسب هستند به طوری که قیمت برای مصرف کننده 187% کمتر از انگلستان و اجاره ی خانه 373% کمتر است. در مجموع شما می توانید با مبلغ تنها 5000 دلار آمریکا در سال، زندگی و تحصیل راحتی در هند داشته باشید.

تحصیل رایگان در تایوان

شهریه در کشور تایوان بسیار ارزان است و بهترین دانشگاه های این کشور دوره های آموزشی با قیمت های بسیار مناسبی را ارائه می کنند. به عنوان مثال، دانشگاه ملی تایوان (NTU)، که برترین دانشگاه کشور است و رتبه ی 68م را در بهترین دانشگاه های QS سال تحصیلی 2016-2017 دارد، در سال گذشته شهریه ای تنها برابر با 100920 تا 124200 دلار تایوانی (معادل 3175 تا 3900 دلار آمریکا) برای هر سال، وضع کرده است. در لیست 2017 بهترین شهرهای دانشجویی جهان QS، تایپه 16م است و در بین شهرهای ارزان قیمت جهان هم رتبه ی 16م را دارد.

تحصیل پزشکی در لهستان

لهستان که خانه ی جالب ترین غذاها با چغندر و مردمی با ظرفیت بالای نوشیدن است، دوره های تحصیل پزشکی در لهستان ارزان قیمتی دارد که محبوبیت جهانی دارند و این مساله که هرسال دانشجویانی از کشورهای آمریکا، کشورهای اسکاندیناوی و عربستان سعودی و بسیاری کشورهای دیگر، در این دانشگاه ها برای پزشکی لهستان ثبت نام می کنند، این محبوبیت را اثبات می کند.

دلیل علاقه مندی دانشجویان خارجی به دانشگاه های لهستان، آموزش با کیفیت و بسیار گسترده ی پزشکی و در عین حال کمتر بودن قابل توجه هزینه ی تحصیل پزشکی به نسبت سایر کشورهای اروپای غربی، استرالیا و آمریکای شمالی است. مدرکی که در دانشگاه های لهستانی به دانشجویان اعطا می شود و از طرفی برای دانشجویان دیگر  که خواهان کار در لهستان هستند فرایند ثبت و افتتاح شرکت IT در لهستان، در سراسر جهان اعتبار دارد و معمولا این فارغ التحصیلان در تمام کشورهای جهان مشغول به کار می شوند. یک مثال خوب برای اعتبار این دانشگاه ها، دانشگاه علوم پزشکی Poznan است. جایی که پزشکان اولین جراحی پیوند صورت جهان را انجام دادند.

 تحصیل رایگان در سوئد

در سوئد، تحصیل برای دانشجویان عضو اتحادیه ی اروپا رایگان است و اخیرا دانشجویان کشورهای خارج از این اتحادیه ناچار به پرداخت شهریه هستند. بنابراین برای دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه، نمی توان دانشگاهی را ارزان تر از دانشگاه های سوئد پیدا کرد (هرچند که بهتر است هنگام تقاضای ثبت نام قوانین دانشگاه را چک کنید. زیرا ممکن است برای رشته ی پزشکی قوانین متفاوتی وجود داشته باشد).

در کنار اینها، سیستم آموزشی کشور سوئد یکی از درخشان ترین سیستم های آموزشی جهان است بنابراین شما مدرک خود را با اعتباری فوق العاده کسب خواهید کرد. هزینه ی معمول برای چیزهایی مثل کتب درسی، ابزار لازم و چیزهای شبیه این باید در نظر گرفته شود اما در برابر چیزی که از لحاظ مالی به دست می آوردید، این هزینه بسیار ناچیز است و شرایط و راه های مهاجرت سوئد برای شما هموار میشود.

آلمان تحصیل رایگان

آلمان تحصیل رایگان

برای مهاجرت تحصیلی به آلمان کیف پول هایتان را کنار بگذارید: رشته ی پزشکی در آلمان رایگان است. به این ترتیب آلمان یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل با بودجه ی اندک است و به درد کسانی می خورد که نمی توانند هر ترم یک چک بزرگ برای دانشگاه بنویسند. در عوض شما می توانید با خوشحالی شروع به تحصیل کنید و از این مطمئن باشید که آموزشی بی نظیر و در کلاس جهانی در یکی از هوشمند ترین و برترین کشورهای جهان کسب می کنید.

با این وجود بهتر است بدانید که احتمالا نیاز به مهارتی بسیار خوب در زبان آلمانی خواهید داشت و باید مجموعه ای از آزمون های آمادگی را هم بگذرانید تا بتوانید وارد یکی از این دوره های آموزش پزشکی شوید. در این دوره ها، داشتن دانش کافی از زبان آلمانی به شما کمک بسیاری خواهد کردتا بتوانید اقامت و ویزای کار آلمان را هم بگیرید.

تحصیل رایگان ایتالیا

شهریه ی دانشگاه های پزشکی در ایتالیا پایین تر از انگلستان و ایالات متحده است اما در مقایسه با آلمان و سوئد نمی توان گفت که پایین ترین شهریه را دارد. با این وجود، هزینه ی نسبتا پایین زندگی در ایتالیا با توجه به قوانین اخذ شهروندی و مهاجرت به اتالیا (بسته به شهری که در آن تحصیل می کنید)، جبران شهریه ی پرداختی را می کند و وارد شدن به دوره های آموزش پزشکی هم چندان دشوار نیست؛ شما باید در آزمون ورودی بیشتر قسمت ها قبول شوید اما آزمون به اندازه ی بقیه ی کشورهای اروپای غربی سخت گیرانه نیست.

تحصیل در بلژیک

معمولا وقتی دانشجوها به دنبال مقصد رویایی خود برای تحصیل در اروپا هستند، بلژیک آرام و متواضع از قلم می افتد، اما لازم نیست همیشه اینجور باشد. هزینه ی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک بسته به دانشگاه محل تحصیل و کشور مبدا، می تواند به شدت تغییر کند اما برای دانشجویان کشورهای اتحادیه ی اروپا، شهریه ی تحصیل حدود 800 یورو در سال است.

این مبلغ خبر خیلی خوبی برای دانشجویان اروپایی است اما دانشجویان کشورهایی مثل ایالات متحده و استرالیا باید چک کنند که شهریه به مقدار زیادی برایشان افزایش پیدا نکند. با این وجود، پرداخت این شهریه ارزشش را دارد زیرا بلژیک خانه ی بعضی از دانشگاه های بسیار شناخته شده ی پزشکی و خود کشور بلژیک هم مکانی زیبا برای گذراندن سال های دشوار تحصیل پزشکی است. به عنوان مثال می توان به دانشگاه پزشکی Antwerp اشاره کرد کخ در یک شهر زیبا قرار دارد و موسسه ای بسیار معتبر است.

تحصیل رایگان مجارستان

زندگی در مجارستان و اقامت مجارستان با شهرهای تاریخی، مناظر طبیعی زیبا، تفریح گاه های عالی و شراب فوق العاده، کشوری دوست داشتنی برای تحصیل است. بهترین خبر؟ این کشور به یکی از محبوب ترین مقصد ها برای دانشجویان تحصیل پزشکی در کشور مجارستان تبدیل شده است. از بین 12000 دانشجوی خارجی که در حال حاضر در مجارستان تحصیل می کنند، اکثریت در حال تحصیل در رشته ی پزشکی اند.

به علاوه، این کشور 4 دانشگاه در لیست 2017 QS برای 350 دانشگاه برتر پزشکی جهان دارد: دانشگاه Semmelweis، دانشگاه Debrecen، دانشگاه Pécs و دانشگاه Szeged. هزینه ی شهریه در مجارستان کمی بالاتر از سایر کشورهای این لیست است (بین 4900 تا 10500 یورو بسته به شهر و دانشگاه موردنظر) اما هزینه ی زندگی در مجارستان به شکل قابل توجهی کم است. ظاهرا، اکثر دانشجویان در شهر بوداپست می توانند با حساب اجاره، با 600 یورو در ماه زندگی کنند.

تحصیل در خارج از کشور مقصد بسیاری از دانشجویان می باشد که دستیابی بدون اطلاعات اولیه را کمی مشکل می سازد. اما موسسه با تجربه چندین ساله خود برآن است که شما را تا رسیدن به مقصد یاری دهند. با ما در تماس باشید.

4 thoughts on “تحصیل رایگان یا ارزان پزشکی در خارج از کشور

 1. علی گفت:

  سلام
  شرایط تحصیل رایگان پزشکی در سال 2019 مقداری توضیح میدین؟

  1. مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   برای تحصیل رایگان پزشکی معمولا اقدام در مقاطع ارشد و دکتری با درصدر بیشتری امکان پذیر خواهد بود اما می توانید در صورت داشتن شرایط استثنائی و مناسب، در مقطع کارشناسی نیز درخواست بدهید.

 2. شیوا گفت:

  مدرک کارشناسی مترجمی زبان
  شرایط تحصیل رایگان یا با هزینه کم در خارج از کشور؟؟؟

  1. مشاور مهاجرتی گفت:

   با سلام
   با توجه به رشته تحصیلی شما برای کشورهایی متفاوتی از جمله ایتالیا، آلمان، فرانسه و… امکان اقدام وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌ توانید با مشاوره های ما تماس حاصل نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =