تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی‌ د‌ر استرالیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی‌ د‌ر استرالیا
کارشناسان و متخصصان موسسه ما با بررسی شرایط تحصیلی و اقامتی این کشور، می توانند شما را در تصمیم گیری  هر چه بهتر برای رسیدن به هدف تان در تحصیل پزشکی و دندانپزشکی‌ د‌ر استرالیا یاری نمایند. این مقاله توسط مشاورین ما در خصوص ویزا و همچنین دانشگاه های استرالیا تهیه شده است، تا انتها مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات مفیدی را به دست آورید.

شرایط پزشکی استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان پزشکی (لیسانس پزشکی، لیسانس جراحی – 6 سال)، دانشجویانی که برای مدرک کارشناسی در استرالیا درخواست می دهند، درخواست شان بر اساس سه معیار، شایستگی های تحصیلی (همانطور که در نمرات سطح A ، مدرک بین المللی یا معادل آن نشان داده شده است) دیپلم BTEC توسط دانشکده های پزشکی استرالیا پذیرفته نمی شود، نمره معدل آزمون و مصاحبه ارزیابی می شود. به منظور تکمیل درخواست، دانشجویان بایستی مدرک تحصیلی خود را با نمرات مورد قبول در رشته مربوطه ارائه دهند و حداقل نمره قبولی در معدل را داشته باشند. با توجه به شرایط معدل آزمون تحصیلی و نمره قبولی، دانشجویان برای شرکت در مصاحبه دعوت خواهند شد.

برای تحصیل در رشته پزشکی چه دروسی را باید مطالعه کنم؟ برخی شرایط ویژه برای این رشته وجود دارد، اما تقریبا تمام دانشگاههای پزشکی نیاز به نمره قوی در شیمی (سطح A2 یا بالاتر در IB) دارند. اکثر دانشگاهها نیاز به قوی بودن در درس پایه ریاضی ، فیزیک و یا زیست شناسی دارند. چه نمراتی مورد قبول است؟ نمره مورد قبول در دانشگاهی استرالیا متفاوت است که این روند شامل AAB و A * A * A و یا بین 35 تا 43 در آزمون IB می باشد. برای قبولی به چه آزمون توانمندی نیاز دارم؟ همه دانشگاههای استرالیا بعنوان بخشی از درخواست شما، نیاز به قبولی شما در آزمون توانمدی دارند. نام این آزمون ISAT می باشد. تنها دانشگاه آدلاید است که آزمون توانمندی با نام PQA برگزار می کند، آزمون ISAT توسط شورای تحقیقات آموزشی استرالیا (ACER) اداره می شود. این یک آزمون کامپیوتر 3 ساعته است.

 ISAT برای تست مهارت ها از قبیل توانایی ذهنی، و تصمیم گیری ها طراحی شده است و هیچ دانش خاصی را بررسی نمی کند. با این حال، شما فقط می توانید یک بار در یک دوره 12 ماهه ISAT شرکت کنید. زمان ثبت نام چه موقع می باشد؟ برنامه تحصیل لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی سالیانه در 1 فوریه ارائه می شود. دانشجویان بایستی در اواسط فوریه در کلاس ها حاضر شوند. کلاس ها معمولا در اولین دوشنبه ماه مارس آغاز می شود.

شرایط تحصیل پزشکی در استرالیا

برخی از دانشگاه های برجسته جهت مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا آموزش عالی را ارائه می دهند. علیرغم افزایش دلار استرالیا و افزایش اخیر هزینه های آموزشی، دانش آموزان در سراسر جهان در حال تلاش برای تحصیلات عالی در استرالیا هستند. یکی از محبوب ترین دوره های جذب دانشجویان از سراسر جهان، علوم پزشکی است. هزینه آموزش در استرالیا بالا می باشد. با این حال، کیفیت آموزش پزشکی ارائه شده توسط دانشگاه های استرالیا، بسیاری از دانش آموزان را به تحصیل در استرالیا تشویق می کند. دانش آموزان بین المللی به دنبال کمک هزینه تحصیلی از طریق کمک دولت های خود برای تحصیل در استرالیا بپردازند. همه دانشکده های پزشکی استرالیا تحت دوره های فارغ التحصیلی و پس از فارغ التحصیلی توسط شورای پزشکی استرالیا معتبر هستند.

از آنجا که تمام مدارک پزشکی ارائه شده در استرالیا توسط AMC به رسمیت شناخته شده است، دانشجویان بین المللی باید با شوراهای پزشکی مربوطه خود را بررسی کنند. دوره پزشکی دوره کارشناسی در استرالیا در حدود پنج تا شش سال است. این یک پذیرش موقت برای دانش آموزانی است که 12 سال تحصیلی را تکمیل کرده اند. کسانی که برای دانشگاه آدلاید درخواست می کنند باید آزمایشات استدلال منطقی متقاضی را اندازه گیری کنند. برنامه پزشکی فارغ التحصیل در استرالیا یک دوره چهار ساله است.آزمون GAMSAT یا MCAT میزان آگاهی متقاضی را در مورد موضوعات علمی مورد بررسی قرار می دهد. پس از اتمام دوره فارغ التحصیلی دانش آموزان مجبورند برای یک سال به عنوان کارآموز کار کنند تا واجد شرایط ثبت نام در هیئت ثبت نام پزشکی دولتی باشند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

متقاضیان برای شرکت در دوره های دندانپزشکی استرالیا باید معیارهای زیر را برای پذیرش بدست آورند: سوابق تحصیلی (یا معادل آن) تحصیلات عالی، مدارک تحصیلات تکمیلی: مانند مدارک تحصیلات متوسطه و مدارک تحصیلی فوق لیسانس، متقاضیان داخلی باید معدل 83 و بالاتر را در نظر بگیرند، متقاضیان بین المللی باید معدل معادل 80 و بالاتر را در نظر بگیرند. تحصیلات تکمیلی مورد تایید: داشتن یک دیپلم کامل یا دیپلم پیشرفته که تحت چارچوب صلاحیت استرالیا باشد، نتایج ثبت نام در دوره لیسانس یا دوره بالاتر در یک دانشگاه در استرالیا نیز مد نظر می باشد. متقاضیان باید حداقل یک دوره یک سال تمام (یا معادل نیمه وقت) با معادل امتیاز 48 در دانشگاه سیدنی ثبت نام کنند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

فارغ التحصیلان غیر آکادمیک بدون تحصیلات عالی از طریقی بدون مدارک تحصیلی بالاتر و با دارا بودن بیش از 21 سال سن ممکن است واجد شرایط درخواست از طریق طرح ورود به سن بالغ باشند. عملکرد رضایت بخش در مصاحبه مینی مینی MMI: متقاضیان داخلی واجد شرایط برای شرکت در MMI در محوطه اصلی مورد نیاز می توانند تقاضا دهند. متقاضیان بین المللی واجد شرایط دعوت خواهند شد تا در MMI از طریق اسکایپ شرکت کنند. متقاضیان باید برای رزرو MMI از طریق نحوه درخواست بخش از وب سایت و هزینه های غیر قابل استرداد از 100 دلار در زمان رزرو اقدامات لازم را انجام دهند. این پورت رزرو آنلاین برای همه متقاضیان برای ثبت نام در 1 اوت 2018 باز خواهد شد و همچنین نیاز به دانستن زبان انگلیسی احساس می شود.

دانشگاه های پزشکی استرالیا

شما می توانید در میان دانشگاه های پزشکی استزالیا که در ادامه به آنها اشاره شده است، گزینه ای را بعد از مشورت انتخاب کنید:

 • ANUMS دانشگاه پزشکی
 • دانشگاه سیدنی
 • دانشگاه ملبورن
 • دانشگاه موناش
 • دانشگاه فیلیندرز
 • دانشگاه دیاکین
 • دانشگاه تاسمانیا
 • دانشگاه کوینزلند
 • دانشگاه ادلایدی
 • دانشگاه جی سی یو

دانشگاه های پزشکی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

به عنوان یک چشم انداز دانش آموز بین المللی که برای تحصیل در استرالیا درخواست می کند، قبل از سفر به استرالیا، باید یک ویزای دانشجویی را بدست آورد. ویزای دانشجویی توسط وزارت مهاجرت و حفاظت مرزی استرالیا (DIBP) صادر می شود. تعدادی از الزامات خاصی وجود دارد که باید پیش از صدور ویزا دانشجویی مورد ارزیابی قرار گیرد. این الزامات متفاوت است، بسته به ملیت شما و سطح / نوع مطالعه که قصد دارید انجام دهید. شما همچنین ممکن است از یک مأموریت دیپلماتیک استرالیا یا نماینده مجاز MIT در کشور خود درخواست کمک کنید.

وزارت آموزش و پرورش ESOS قانون را تنظیم می کند؛ یک چارچوب قانونی که مسؤولیت موسسات آموزشی را نسبت به دانشجویان خارجی تعریف می کند. این قانون کیفیت تحصیلات و حمایت از مصرف کنندگان را برای دانشجویانی که در ویزای دانشجویی استرالیا تحصیل می کنند، تضمین می کند. مدارک برای اخذ ویزای استرالیا جهت دانشجو به قرار زیر می باشد:

 • فرم درخواست تحصیلی برای دانشجویان استرالیا
 • هزینه پرداخت ویزا – در حال حاضر560 دلار استرالیا است
 • کپی صفحه بیوگرافی گذرنامه (برخی از دانش آموزان ممکن است خواسته شوند که گذرنامه خود را به صورت فیزیکی ارائه دهند)

گواهی ثبت نام یا نامه پیشنهاد تحصیلی جهت اخذ ویزا مورد نیاز می باشد. شرایط اعزام دانشجو به استرالیا را بهتر است که از مشاورین موسسه ما بخواهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + نوزده =