تحصیل و اعزام دانشجو

دانشگاه های بدون آزمون ترکیه

دانشگاه های بدون آزمون ترکیه

اگر به تحصیل در دانشگاه های بدون آزمون ترکیه علاقه مند هستید، ما می توانیم اعتباراتتان را ارزیابی کنیم، به شما بگویم که شانستان چقدر است و از طریق شبکه درخواست ما با این مدارس به شما راهنمایی های لازم را ارائه دهیم. اگر نمره بالایی در IELTS و یا تافل دارید می توانید از طریق موسسه ما درخواستتان را ارائه دهید در غیر اینصورت ما توصیه می کنیم که برای رفتن به ترکیه در یکی از مراکز آمادگی ما برای یک دوره آماده سازی سال تحصیلی اقدام نمایید.

تحصیل در دانشگاه های بدون آزمون ترکیه

در ترکیه حدود 200 دانشگاه وجود دارد. اکثر آنها دانشگاه های دولتی هستند (حدود120 دانشگاه) وما بقی دانشگاه های خصوصی یا پایه می باشند. دانشگاه برتر دولتی(عمومی) تقریبا هزینه تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، با این حال شما باید برای ورود به این دانشگاه ها آزمون yos را داده و نمره خوبی در آزمون GPA و همچنین آزمون تافل یاIBT یا IELTS بالایی به زبان انگلیسی ارائه دهید. چنین دانشگاه هایی عبارتند از؛ دانشگاه فنی خاورمیانه METU، دانشگاه خلیج فارس، دانشگاه بسفوروس استانبول، دانشگاه فنی استانبول. این دانشگاه ها هزینه های دانشگاهی کمتری را بین 500 تا 2000 دلار در سال بر اساس دوره و دانشگاه تعیین می کنند.

تحصیل در ترکیه

با توجه به استانداردهای بالا، ورود و تحصیل در ترکیه بسیار رقابتی است و شما باید یک آزمون ویژه بین المللی دانشجویی به نام “YOS” (که ریاضی، هوش و مهارت حل مسائل را بررسی می کند) را نیز دریافت کنید. شما همچنین باید نمرات عالی دبیرستان و برای اثبات زبان انگلیسی خود نمره ی بالایی در آزمون های TOEFL یا IELTS را ارائه دهید.

تحصیل در ترکیه

برای ورود به دانشگاه های دولتی در ترکیه ما دانشجویان را از طریق یکی از مراکز آماده سازیمان به ترکیه برای آزمون های  YOS وTOEFL / IELTS آماده می کنیم. چنین آماده سازی معمولا ممکن است تا یک سال تحصیلی به طول انجامد. در حالی که آزمون YOS و زبان انگلیسی را می دهید، ما برای درخواست در دوره های برنامه های عالی دانشگاه ها به شما کمک می کنیم.

دانشگاه های خصوصی ترکیه

کالج دانشگاه های برتر (خصوصی) برخی از دانشگاه های خصوصی در ترکیه دارای استانداردهای بسیار بالایی هستند و در رتبه بندی بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. به عنوان مثال دانشگاه هایی مانند Bilkent ، دانشگاه Sabanci، Koc  University رتبه بسیار بالایی دارند. ورود به دانشگاه های خصوصی رقابتی است و آنها نیازی به امتحان YOS ندارند، با این حال به دنبال نمرات خوب در دبیرستان هستند. زبان آموزش و پرورش در این دانشگاه ها انگلیسی است بنابراین شما نیاز به نمره بالایی در TOEFL IBT / IELTS داشته و یا آمادگی برای صرف یک سال در برنامه ی قبل از ورود به دانشگاه داشته باشید.

دوره های پزشکی در دانشگاه های ترکیه

تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های دولتی این کشور ارائه می شود. دانشجویان بین المللی برای شرکت در این دوره ها تقاضای بسیار زیادی می کنند، گرچه گفته شده ظرفیت بسیار محدود است، بنابراین شانس پذیرش به ویژه در دانشگاه های برتر بسیار کم است. به منظور افزایش شانس خود برای پذیرش در این دوره ها، توصیه می کنیم که حداقل یک سال برای آمادگی آزمون YOS در حالی که مهارت های زبان ترکی خود را نیز پیشرفت می دهید در مراکز آماده سازی ما دوره ها را سپری کنید. در طول این دوره برای درخواست رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به شما کمک خواهیم نمود.

پزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه

دانشگاه های خصوصی خوبی در ترکیه وجود دارند که رشته های پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی را ارائه می دهند. تعداد ظرفیت های موجود برای دانشجویان بین المللی بالاتر از دانشگاه های عمومی است، بنابراین شما شانس بیشتری برای پذیرش دارید. برای گرفتن پذیرش، شما باید نمرات خوبی در دبیرستان داشته باشید و آماده باشید که بین 10،000 تا 25،000 دلار بسته به دانشگاه هزینه کنید. زبان آموزش در برخی دوره ها انگلیسی است، برخی از آنها نیز ترکی هستند. ما می توانیم به شما برای اقدام برای دوره ی مناسب بر اساس اعتبارنامه و یک برنامه موفق کمک کنیم.

پذیرش در دانشگاه های ترکیه

ترکیه در طول 15 سال گذشته دانشگاه های خصوصی بسیار زیادی داشت، در حال حاضر حدود 80 دانشگاه خصوصی دارد. اکثر آنها در استانبول می باشند و بقیه در آنکارا، ازمیر و دیگر شهرهای آناتولی مستقر هستند. قبرس شمالی نیز دارای 8 دانشگاه خصوصی است که دانش آموزان بین المللی زیادی دارند. اگر شما استانداردهای پذیرش دانشگاه های برتر خصوصی را نداشته باشید، دانشگاه های کمتری برای رقابت وجود دارد که می توانیم برای گرفتن پذیرش آنها به شما کمک کنیم.

پذیرش در دانشگاه های ترکیه

هزینه تحصیل در ترکیه 2018 می تواند 4000 دلار در سال باشد، اما به طور متوسط ​​8000 دلار است. زبان آموزش بیشتر به زبان انگلیسی است، اما برخی از برنامه ها به زبان ​​ترکی نیز وجود دارند. میانگین مورد نیاز نمره مقطع دبیرستان حدود 60٪ است.

هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه

به جز دانشگاه های برتر رقابت بالا و دوره های ویژه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، بسیاری از گزینه های دیگر نیز برای دانشگاه های دولتی وجود دارند که رشته های مهندسی، تجارت، اقتصاد، علوم اجتماعی، هنر و غیره را ارائه می دهند. هزینه تحصیل در این دانشگاه ها می تواند پایین حتی به اندازه ی 300 دلار در سال باشد. زبان دستورالعمل عمدتا به زبان ترکی و امتحان YOS مورد نیاز است. (بدون نیاز به دانستن زبان ترکیه ای برای حل YOS) با همکاری مطالعات ترکیه و KUNIB، می توانید امتحان معمول e-YOS را که توسط حدود 60 دانشگاه دولتی و خصوصی شناخته شده است، داده و ما می توانیم با پروسه کاربرد آن به شما کمک کنیم.

آزمون YOS ترکیه

امتحان Kunib E-YOS آسان بوده و راه را برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه تضمین می کند، امتحانات فقط برای دانشجویان خارجی است که می خواهند در ترکیه تحصیل کنند. آزمون Kunib E-YOS تقریبا شما را در دانشگاه دولتی ترکیه تضمین می کند و نیازی نیست که زبان ترکی را بیاموزید. از آنجا که تمامی فرایندها مبتنی بر کامپیوتر هستند، سایر دانشگاه ها آزمون های YOS خود را به طور جدی و جداگانه برگزار می کنند. در KÜNİB E-YÖS می توانید برای 8 دانشگاه درخواست کنید و این نرم افزار شامل هزینه های آزمون نیز می باشد.

با استفاده از ابزار برنامه آنلاین ما شما می توانید دانشگاه های خصوصی و درجه آنها را جستجو کنید و درخواست خود را آنلاین انجام دهید. ما در مدت 3 ماه از دانشگاه مورد نظر پاسخ را دریافت می کنیم.

2 thoughts on “دانشگاه های بدون آزمون ترکیه

 1. مریم گفت:

  با سلام
  بنده ۲۷ سال سن دارم لیسانس ادبیات انگلیسی دارم. Ielts 6.5 گرفتم. قصد مهاجرت به آلمان رو دارم اما به دلیل محدودیت بودجه و نوبت دهی ۲۰ ماهه سفارت آلمان می خواهم ابتدا برای تحصیل به استانبول برم بعد برای آلمان اقدام کنم. رشته ی مورد نظرم طراحی مد هستش. اگر ممکنه بنده رو راهنمایی کنید.
  با تشکر

  1. مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام.
   در صورت تحصیل در مقطع ارشد ادبیات انگلیسی می‌توانید از ایران در زمان کوتاه‌تری برای آلمان اقدام نمایید. امکان تحصیل رشته طراحی مد در کشور ترکیه نیز برای شما وجود دارد؛ اما در کشور آلمان به علت وجود سیستم آموزشی پیوسته با محدودیت هایی روبرو می‌شوید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناس‌های ما تلفن حاصل نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =