مهاجرت و اقامت

دریافت اقامت کانادا

دریافت اقامت کانادا

اگر مجوز اقامت فردی ، منقضی شده باشد، این به معنی از دست دادن اجازه دریافت اقامت کانادا قرد نخواهد بود. فرد فقط زمانی مجوز اقامت خود را از دست خواهد داد، که طی یک روند اداری صورت گرفته باشد.

شرایط دریافت اقامت کانادا

  • بازرسان، بعد از تحقیق تشخیص دهند که فرد دیگر، واجد شرایط برای اقامت نیست.
  • فرد به طور داوطلبانه خواستار این باشد که اجازه اقامت وی منقضی شود.
  • حکمی مبنی بر برداشتن مجوز اقامت فرد داده شود.
  • فرد تبدیل به شهروند کانادا گردد.

شرایط دریافت اقامت کاناداحتی اگر فردی، وظایف مربوط به شخصی را که به عنوان دارنده اجازه اقامت، است را اجرا نکرده باشد، تا زمانی که به طور رسمی در مورد وی تصمیمی گرفته شود، همچنان دارای مجوز اقامت طبق شرایط مهاجرت به کانادا می باشد.

اگر فردی، وضعیت اقامت دائم خود را از دست دهد، می تواند تا 60 روز پس از اعلام آن از سوی آفیسر، درخواست تجدید نظر کند. اگر فرد درخواست تجدید نظر نمایید، ممکن است از جانب آفیسر به دلایل بشردوستانه، مورد توجه قرار گیرد و وضعیت وی دوباره مورد بررسی قرار گیرد.

قوانین اخذ اقامت کانادا

از دست دادن مجوز اقامت، به طور خودکار اتفاق نمی افتد. ممکن است فردی بخواهد به صورت داوطلبانه این مجوز را لغو نماید. که در این صورت می تواند این درخواست را به صورت آنلاین ثبت نمایند.

افراد داری مجوز اقامت در کانادا، باید کارت مجوز اقامت و یا سند سفر اقامت دائم و تابعیت کانادا را در زمان ورود به کانادا به همراه داشته باشند. فرق نمی کند با چه وسیله نقلیه ای فرد وارد کانادا می شود. اگر فرد زمان سفر به کانادا، این مجوز را به همراه نداشته باشد، ممکن است اجازه ورود به کانادا را دریافت نکند، به همین منظور بهتر است شما برای انجام هماهنگی های لازم ابتدا با مشاورین موسسه گفت و گو کرده و سپس برای اقدامات لازم گام بردارید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =