مهاجرت و اقامت

زایمان در کانادا

زایمان در کانادا

طبق  قانون شهروندی، زایمان در کانادا و تولد همه بچه ها در کانادا، به غیر از فرزندان دیپلمات های خارجی به طور خودکار شهروند می شوند. کانادا و ایالات متحده تنها کشورهای G7 دارای حق تولد شهروندی هستند. تولد توریستی در کانادا غیر قانونی نیست، هیچ تاریخ رسمی فدرال برای این تولد وجود ندارد.  اگر کودک در کانادا متولد شود، به عنوان یک شهروند کانادایی در نظر گرفته می شود.

شرایط زایمان در کانادا

قانون ملیت کانادا با قانون شهروندی تعریف شده است که تعیین کننده واجد شرایط بودن شهروندی کانادا است. شهروندی کانادا به طور معمول با تولد کودک در این کشور بر اساس اصل “Jus soli” به دست می آید. Jus soli یک عبارت لاتین برای “حق خاک” است. به طور معمول، برای اشاره به حق شهروندی یا ملیت هر کسی که در قلمرو یک کشور متولد می شود استفاده می شود. امروزه، کانادا یکی از معدود “کشورهای توسعه یافته در جهان است” که شهروندی بدون قید و شرط را برای کودکان متولد شده در خاک کشور خود ارائه می کند. اگر کودک در کانادا متولد شود، حتی در شرایطی که والدین کودک شهروند کانادا نیستند، کودک به طور خودکار شهروند کانادایی می شود. غیر ساکنان کانادا ممکن است به کانادا مهاجرت کنند تا فرزندشان در خاک کانادا متولد شود.

اقامت در کانادا

والدین فرزند متولد شده در کانادا هر گونه مزیت ویژه ای برای دریافت اقامت دائم در کانادا نخواهند داشت. اگر والدین فرزند کانادایی تصمیم بگیرند که در کشور با فرزند باقی بمانند، به عنوان اقامت موقت مانند بازدید کننده دانشجو یا کارگر ماندگار خواهند بود، در صورتی که واجد شرایط دریافت آن باشند. حقوق و امتیازات شهروندی کانادا که فرزند متولد کانادا دریافت می کند عبارتند از:

  • حق اقامت در کانادا یا مسافرت به کانادا در هر زمان دلخواه بدون ویزا
  • توانایی دریافت و لذت بردن از منافع مانند آموزش و پرورش رایگان و مزایای اجتماعی

اقامت در کانادا

 

شهروندان کانادا

اکثر  والدین فرزندان متولد کانادا، به همراه فرزندان خود به کشور خودشان می روند، با این که می دانند که وقتی کودک رشد می کند و به سن کافی برسد، قادر به بازگشت به کانادا برای زندگی، تحصیل یا کار در کانادا خواهد بود. حق تولد در کانادا به کودکان متولد شده این امید را می دهد که می توانند دوباره به این کشور بازگردند. آنها شهروندان کانادایی هستند و در هر لحظه از زندگی خود قادر به حرکت به کانادا و زندگی بهتر خواهند بود. گواهی تولد توسط استان یا قلمروی که در آن نوزاد شما متولد شده است صادر می شود. شما باید در اسرع وقت پس از تولد نوزاد خود درخواست کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه تولد فرزند در کانادا می توانید به ما مراجعه کرده و درخواست مشاوره بدهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 17 =