مهاجرت و اقامت

زندگی در کانادا چگونه است

زندگی در کانادا چگونه است

بسیاری از مهاجران در پاسخ به این که زندگی در کانادا چگونه است ، پی برده اند که هزینه زندگی در کانادا بسیار پایین تر از سایر کشورهاست.

روند زندگی در کانادا چگونه است

هزینه های مسکن کانادا در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار ارزان تر است و افرادی که به کانادا نقل مکان می کنند و در پی خرید ملک هستند، متوجه می شوند که در اینجا می توانند پول بیشتری دریافت کنند. طبق بررسی های مرکز تحقیقاتی Mercer درمورد هزینه های زندگی در خارج از کشور، تورنتو (59) نسبت به ونکوور (65) گران ترین شهر کانادایی رتبه بندی شد و پس از آن مونترال (79) و کالگری (96). اتاوا  با رتبه 114، ارزان ترین شهر کانادا است.روند زندگی در کانادا چگونه است

به منظور کسب اطلاعات کامل ، باید هزینه زندگی در کانادا با کشور خودتان را مقایسه کنید، لطفاً راهنماهای نقل مکان (relocation guides) که مشاورین موسسه در اختیار شما قرار می دهند را مطالعه کنید.

زبان

جمعیت کانادا حدود 32 میلیون نفر است. زبان اصلی گفتگو، زبان رسمی کانادا، انگلیسی (59٪) و فرانسه (23٪) است 18٪ باقیمانده به زبان های دیگر تکلم می کنند.

آب و هوا

کانادا چهار فصل متفاوت را با زمستان های طولانی، سرد و تابستان گرم تجربه می کند. دماهای ساحلی اغلب گرمتر از مناطق داخلی، به خصوص در زمستان است.

اشتغال مهاجرین در کانادا

دولت کانادا مایل است که کارکنان خارجی را استخدام کند و از لحاظ تاریخی، مهاجران خبره را که برای رشد اقتصاد کانادا اهمیت دارند سریع تشخیص می دهد.

اکثریت مهاجرانی که در کانادا زندگی می کنند، از طریق  صنایع خدمات بیمه، آذوقه سازی یا صنایع تولیدی کار پیدا می کنند و در آنجا مهاجرین  به شغل های خوب و رسمی دسترسی دارند. در گذشته کانادا دچار کمبود داوطلبان خبره مهندسی بود و به همین دلیل مهاجرانی که در زمینه مدیریت پروژه، پردازش و مهندسی کار می کنند تقاضای بیشتری دارند.

نرخ بیکاری در کانادا از سپتامبر 2009 برابر با 8.4٪ بود. در حال حاضر این کشور با کمبود موقعیت برای دانش آموزان مواجه است، اما افزایش در بخش های خرده فروشی و عمده فروشی مشاهده می شود.

قابل ذکر است که برخی از مهاجرین به طور قانونی قادرند بدون  ویزای کار در کانادا مشغول شوند، لیستی از مشاغل معاف را می توان در سایت http://www.cic.gc.ca یافت. مشاورین و وکلای حقوقی موسسه نیز اطلاعات مفیدی در مورد مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارگر خارجی ارائه می کند، با ما در تماس باشید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + یک =