مهاجرت و اقامت

زندگی در کلگری کانادا

زندگی در کلگری کانادا

کلگری بزرگترین شهر در استان آلبرتا کانادا است. در سال 2007 کالگری به عنوان تمیزترین شهر دنیا انتخاب شد. کالگری در داخل خیابان های بلند در شرق کوه های راکی ​​قرار دارد. این سومین شهر بزرگ دارای شهرداری و پنجمین منطقه بزرگ شهری در کانادا است. کلگری بزرگتر از ادمونتون، پایتخت استان است. زندگی در کلگری کانادا شما را با یک زیبایی عمیق دارای محیط طبیعی و غنی شده با منابع طبیعی فراوان آشنا می کند.

شرایط زندگی در کلگری کانادا

فعالیت اقتصادی در کلگری عمدتا بر صنعت نفت، کشاورزی و گردشگری تمرکز دارد همچنین آلبرتا دارای سهم lion از صنعت نفت کانادا است. ذخایر آن، به شکل ماسه های نفتی برآورد می شوند، که تنها در عربستان سعودی وجود دارد. اکثر شرکت های نفتی کانادا، دفتر مرکزی خود را در کلگری مستقر کرده، که یکی از ثروتمندترین شهرهای کانادا است. در سال 1988، کالگری اولین شهر کانادایی بود که میزبان بازی های المپیک زمستانی شد. کلگری یک شهر کوهستانی با ارتفاع 1048 متر بالاتر  از سطح دریا است، که دارای  آب و هوای خشک، با رطوبت کم می باشد. چهار فصل متمایز، ویژگی اصلی کلگری است.

هزینه زندگی در کلگری کانادا

شهر کلگری دارای ثروت فراوان است، اما هزینه های زندگی در این شهر پایین تر از همسایه های ساحلی ونکوور می باشد. بخشی از این امر به این دلیل است که آلبرتا بدون مالیات فروش است و بنزین و گاز طبیعی دارای قیمت پایین می باشد. هزینه زندگی در کانادا مانند هزینه کلگری نسبت به شهرهای کوچکتر در اطراف آلبرتا بسیار زیاد است، اما در مقایسه با بسیاری از شهرهای کانادایی کاملا منطقی است.هزینه زندگی در کلگری کانادا

بنزین و گاز در کالگری از هر جای دیگری در کشور ارزان تر می باشد، کلگری در طول رکود اقتصادی اخیر جهانی به موفقیت خود ادامه داده است. این به نوبه خود منافع بیشتری را در کالگری برای زندگی و کار به ارمغان آورده است. رقابت برای مسکن از زمان رونق سال 2015 کاهش یافته است. اجاره یک آپارتمان دو خوابه استاندارد در منطقه مرکز شهر 1200 دلار تا 1800 دلار در هر ماه هزینه دارد. معایب زندگی در کلگری به قرار زیر می باشد:

  • زمستان سرد و طولانی
  • تابستان کوتاه، فقط دو ماه (جولای و آگوست)
  • مسکن در مقایسه با اکثر شهرهای دیگر کانادا گرانتر است و هزینه زندگی در کالگری را بالا می برد.

مزایای زندگی در کلگری کانادا

در کلگری میزان جرم و جنایت بسیار کمتر از دیگر شهرهای کانادا است. مانند بسیاری از شهرهای کانادایی، کلگری دارای سیستم حمل و نقل عمومی خوب است، این سیستم ویژگی های حمل و نقل راه آهن سبک (قطار C-)، اتوبوس های منظم و طبقه ای می باشد. همچنین خدمات حمل و نقل جاده ای مشترک برای افراد معلول در کلگری وجود دارد. مسیرهای اتوبوس کالیفرنیا اکثر جاده های اصلی کالگری را پوشش می دهند. سیستم حمل و نقل کالگری در مقایسه با تورنتو و ونکوور متوسط است. داشتن ماشین در کلگری بسیار سودمند است. مزایای زندگی در کلگری به قرار زیر می باشد:

  • مالیات کم. مالیات کانادا شامل مالیات فروش استان (PST) و مالیات بر کالای عمومی و خدمات (GST) می باشد.
  • بیکاری پایین
  • حقوق در کالگری معمولا بالاتر از متوسط ​​کانادا است.
  • شهری تمیز و زیبا. با یک مرکز مدرن، جذاب، یک رودخانه شگفت انگیز
  • ورزش های زمستانی فوق العاده و پارک المپیک کانادا
  • مردم دوست داشتنی

اگر قصد مهاجرت، اقامت، تحصیل و یا کار در کانادا را دارید هم اکنون با مشاورین ما در موسسه تماس گرفته و از آنها در این زمینه مشورت بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + دو =