مهاجرت و اقامت

شرایط جدید تابعیت و شهروندی سوئیس

شرایط جدید تابعیت و شهروندی سوئیس

افراد مقیم کشور سوئیس که اخیرا واجد الشرایط اخذ تابعیت این کشور شده اند باید حتما مجددا شرایط جدید تابعیت و شهروندی سوئیس را مرور کنند.

شرایط جدید تابعیت و شهروندی سوئیس

قوانین جدید اخذ تابعیت کشور سوئیس که مربوط به سال 2018 می باشد شرایط جدیدی را برای متقاضیان اخذ تابعیت این کشور ارائه کرده است. طی این قوانین جدید یک سری مدارک از جمله مجوز اقامت نوع C به مدارک قبلی اضافه شده است.همانطور که قبلا گفته شد حتی کشور آلمان نیز ویزای کار در آلمان را در سال 2017 ویرایش داده است.

افراد مقیم کشور سوئیس که اخیرا واجد الشرایط اخذ تابعیت این کشور شده اند باید حتما مجددا مدارک خود را برای اخذ تابعیت مورد بررسی قرار دهند و این بدان علت است که ممکن است طبق قوانین جدید تابعیت به ایشان ارائه نشود. یکی دیگر از شرایط جدید اضافه شده به قوانین قبلی، ارائه مهارت زبان و همچنین عدم استفاده از امکانات رفاهی این کشور طی سه سال آخر می باشد.

شرایط جدید تابعیت و شهروندی سوئیس

 

اخذ اقامت سوئیس از طریق خانواده

در فوریه 2017 قانون جدید دیگری نیز اضافه شد و آن اخذ اقامت به افرادی است که پدربزرگ و مادربزرگشان یا سوئیس تبار هستند و یا اینکه دارای تابعیت این کشور می باشند.همانند کشور لهستان که پس از تحصیل می تواند به شما اقامت خود را بدهد. به طور نمونه پس از تحصیل در پزشکی لهستان.

شایان ذکر است این موضوع اولین بار در سال 1983 بیان شد اما به تصویب نرسید و در آخر در سال 2017 بعد از مدت ها کشمکش بالاخره این قانون تصویب شد.

شرایط اخذ اقامت سوئیس

چه کسانی واجد الشرایط اخذ اقامت دائم و همچنین تابعیت کشور سوئیس هستند؟

جهت ارائه مجوز اقامت دائم و یا تابعیت کشور سوئیس شرایط متفاوتی برای اتباع کشورهای اروپایی و جامعه تجاری آزاد اروپایی اعلام شده است.

اگر فرد متقاضی شهروند غیراروپایی باشد بعد از 10 سال زندگی می تواند جهت اخذ اقات دائم و بعد از 12 سال جهت اخذ تابعیت این کشور اقدام کند. البته اقامت این کشور را می توان بواسطه ازدواج با یک فرد سوئیسی تبار و یا تولد در این کشور( درصورتی که حتی والدین سوئیسی نباشند) اخذ کرد.

بیشتر اتباع خارجی که برای مدت طولانی در خاک کشور سوئیس اسکان دارند،از داشتن اقامت دائم این کشور راضی بوده و دیگر به دنبال دریافت اقامت دائم آن نیستند همچون افرادی که از طریق موسسه ما به ثبت شرکت در روسیه رسیده اند.مقامات مهاجرتی کشور سوئیس اعلام کرده که حدود 900000 نفر از مهاجران واجدالشرایط اخذ تابعیت این کشورهستند درحالیکه 36000 نفر ایشان جهت اخذ تابعیت اقدام کردند.

شما نیز میتوانید در سایه اطلاعات و تجربه کارشناسان موسسه اقداماتی تاثیر گذار انجام دهید که منجر به موفقیت شما در امر اخذ اقامت سوئیس شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سیزده =