مهاجرت و اقامت

شرایط وام مسکن در کانادا

شرایط وام مسکن در کانادا

در این مقاله مشاورین موسسه به شرایط وام مسکن در کانادا اشاره کرده اند. انتخاب شرایط وام به شرایط مالی شما، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت بستگی دارد. در صورتی که شغلی در کانادا نداشته باشید، ممکن است برخی از وام دهندگان از شما بخواهند تا مبلغ کافی برای پرداخت اقساط وام به مدت یک سال در حساب بانکی خود واریز کنید.

شرایط وام مسکن در کانادا

از اول ژانویه 2018 تمام متقاضیان وام مسکن باید در استرس تستی که از سوی دفتر رسمی مرکز مدیریت مالی کانادا (OSFI)  تنظیم شده است ،شرکت کنند.  پیش از آن تنها متقاضیان وام های مبلغ بالا  ( وام هایی با کمتر از 20 % پیش پردخت) باید دراسترس تست شرکت می کردند. طبق قوانین جدید، خریداران مسکن باید بهره بیشتری در قبال وامی که به آنها از طرف وام دهندگان اعطا می شود ، پرداخت کنند. نرخ جدید بهره وام بیشتر از نرخ اعلام شده از سوی بانک کانادا ( درحال حاضر 5.34%) است، به عبارت دیگر باید تا 2% بیشتر نسبت به نرخ اعلام شده، سود پرداخت کنید.

به عنوان مثال : به شما وامی با بهره 3.09 % توسط بانک اعطا شده است  و باید طبق  این نرخ ،  وام را پرداخت کنید . اما این طور نیست و در واقع باید سود 5.34 % را پرداخت کنید. تنها راهی که می توانید وام مسکن را دریافت کنید ، مراجعه به بانک است و مطمئن شوید وامتان تا سقف خاصی تصویب شده است و pre-approval را دریافت کنید. پس از آن وام دهنده با توجه به شرایط خاصی به شما وام مسکن را اعطا می کند. تا این مرحله هیچ گونه تعهدی در قبول وام مسکن ندارید، اما این مرحله تعیین می کند شما واجد شرایط دریافت وام هستید یا خیر .

به جای مراجعه به هر بانک ، می توانید یک واسطه معتبر وام را پیدا کنید تا گزینه های موجود در بانک های مختلف را یک باره به شما نشان دهد. اگر شهروند کانادا باشید و یا اگر مدت کوتاهی است که مقیم این کشور شده اید، بانک ها تاریخچه اعتبار کانادایی شما را برای اعطای وام بررسی می کنند. در صورت عدم تاریخچه اعتباری ، با دریافت وامی با مبلغ ناچیز از بانک و پرداخت اقساط به موقع آن، کارت اعتباری خود را دریافت و از آن استفاده کنید.

همچنین برای خرید خانه مورد نظر به سپرده نقدی ، شغل و یا منبع درآمد نیاز دارید. در صورتی که به تازگی به کانادا مهاجرت کرده اید ، می توانید بر اساس تاریخچه اعتباری خارجی خود برای وام مسکن تقاضا دهید. بررسی تاریخچه اعتباری شما از طریق بانک مرکزی امپریال کانادا (CIBC) یا RBC رویال بانک انجام می شود. در این شرایط باید حداقل 25 _ 35 % از کل مبلغ مسکن مورد نظر را دارا باشید؛ در صورتی که دارای پیشنهاد شغلی در کانادا باشید، میزان این مبلغ کمتر خواهد بود.

انتخاب شرایط وام مسکن در کانادا

مدت وام مسکن، طول دوره زمانی است که شما به میزان وام مسکن، وام دهنده و شرایطی که توسط وام دهنده مشخص شده است متعهد می شوید. مدت زمان وام مسکن از 6 ماه تا 10 سال متغیر است ( محبوب ترین دوره وام در کانادا 5 ساله است) . زمانی که مدت زمان وام مسکن شما به پایان می رسد شما باید وام مسکن خود را به میزانی که هنوز بدهکارید تمدید کنید . بسیاری از صاحبخانه های کانادایی برای چندین بار وام مسکن خود را از طریق پرداخت بدهی به اقساط مساوی تمدید می کنند.

چگونه شرایط وام مسکن را انتخاب کنیم؟ انتخاب شرایط وام به شرایط مالی شما ، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت شما  و میزان تحمل شما در برابر ریسک بستگی دارد. وام بلند مدت می تواند به شما در یک نرخ بهره خوب برای مدت زمان طولانی کمک کند در حالیکه وام کوتاه مدت انعطاف پذیری بیشتری دارد اما نرخ بهره آن افزایش پیدا می کند . مهم است مدت زمانی را که مناسب شرایط شخصی شما است انتخاب کنید . برای مثال اگر فکر می کنید که احتمال دارد که در چند سال آینده خانه خود را بفروش برسانید وام مسکن کوتاه مدت انتخاب کنید بنابراین شما میتوانید از پرداخت هزینه های غرامت پیش پرداخت اجتناب کنید. طبق گزارش TD CANADA TRUST ، هفت نفر از هر ده نفر زودتر از آن چیزی که فکر می کنند خانه های خود را بفروش می رسانند.

انتخاب شرایط وام مسکن در کانادا

انتخاب شرایط وام مسکن در کانادا

بنابراین شانس شما برای شکستن شرایط وام مسکن در اوایل بالاتر از آن چیزی است که فکر می کنید. می خواهید بدانید که دیگر صاحبخانه های کانادا کدام یک را انتخاب می کنند؟ چندین مورد از مطالعات موردی وجود دارد که نشان میدهد که مدت زمان وام مسکن نسبت به شرایط شخصی متفاوت است. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که مدت زمان وام به طور مستقیم بر روی نرخ بهره وام تاثیر می گذارد. وام های کوتاه مدت نرخ بهره پایین تری دارند در حالیکه وام های مسکن طولانی مدت از نوسانات نرخ بهره و حق بیمه ای که باید به وام دهنده پرداخت شود محفوظ هستند.

در صورتی که شغلی در کانادا نداشته باشید ، ممکن است برخی از وام دهندگان از شما بخواهند تا مبلغ کافی برای پرداخت اقساط وام  به مدت یک سال در حساب بانکی خود واریز کنید. برخی از وام دهندگان دیگر ممکن است شرایط آسان تری را  برای شما در نظر بگیرند ، اما سود بیشتری دریافت می کنند.

نقض شرایط وام مسکن در کانادا

گاهی اوقات شرایط شخصی تغییر می کند و شما خود را در موقعیتی می بینید که نیاز دارید شرایط وام مسکن را تغییر دهید . دلایل زیادی وجود دارد که شما را مجبور می کند شرایط وام مسکن را نقص کنید مثل جابجایی، داشتن سرمایه بیشتر یا دیگر اتفاقات زندگی. اگر شما شرایط وام مسکن را نقص کنید ممکن است متحمل پرداخت هزینه هایی شوید. به جای اینکه شرایط وام مسکن را نقص کنید و متحمل پرداخت غرامت شوید ممکن است بتوانید وام مسکن را به خانه بعدی منتقل کنید یا خریدار خانه شما آن را متقبل شود.

نسبت وام مسکن با درآمد در کانادا

یکی از بهترین راه های محاسبه ی میزان وامی که می توانید دریافت کنید از طریق ماشین حساب های آنلاین مانند HSBC یا TD Bank است. ماشین حساب های مختلف مربوط به بانکهای متفاوت ممکن است نتایج متفاوتی را به شما بدهند. یکی دیگر از راه های محاسبه ی مبلغ از طریق استفاده از راهنمایی های ارائه شده توسط “شرکت مسکن و وام کانادا” است. این قوانین توسط وام دهندگان برای تصمیم گیری در خصوص میزان وامی که می توانید پرداخت کنید مورد استفاده قرار میگیرد:

  • قانون شماره 1: شما می بایست کمتر از 32 درصد از درآمد خالص خود را صرف مخارج مربوط به کنید. این هزینه ها شامل پرداخت وام، هزینه های گرمایشی، مالیات و در صورتی که شامل شما بشود، هزینه های مشارکت ملک و تمامی هزینه های اجاره میشود.
  • قانون شماره 2: شما نمیتوانید بیشتر از 40 درصد از درآمد خالص خود را به پرداخت مواردی مثل وام مسکن، کارت اعتباری، وام ماشین و یا غیره اختصاص دهید

وام مسکن آزاد یا محدود؟ وام مسکن آزاد در مقایسه با وام مسکن بسته یا محدود، انعطاف بیشتری دارد. وام مسکن ازاد را میتوانید بدون نیاز به پرداخت جریمه، هر موقع که بخواهید پرداخت کنید یا تغییر دهید. وام مسکن بسته، می بایست بر اساس قوانین از پیش تعیین شده پرداخت شوند مگر اینکه فرد وام گیرنده تمایل داشته باشد بهره ی اضافه بپردازد. برخی از وام دهندکان ممکن است اجازه ی پرداخت زودتر از موعد و بدون جریمه به شما بدهند. وام مسکن محدود، نرخ بهره ی پایین تری دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما همراه باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + پانزده =