تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان

شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان

بیاد داشته باشید که شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان به صورت رقابتی می باشد و ظرفیت آن بسیار محدود است. آموزش و یا تحصیل پزشکی در آلمان رایگان است و جهت فرایند پذیرش افراد بایستی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را در اختیار داشته باشند و مهارت های زبان آلمانی خود را ارتقا دهند. بخاطر داشته باشید که امکان تحصیل به زبان انگلیسی تنها در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر است.

پذیرش و شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان

همانطور که گفته شد پذیرش در دانشگاه های پزشکی آلمان با محدودیت هایی روبرو می باشد. انتخاب متقاضیان از میان افراد با صلاحیت باعث ایجاد محدودیت هایی شده است. علاوه بر این دیگر شاخصه هایی نظیر: کسب نمرات عالی دروس خاص؛ نتیجه شرکت در مصاحبه؛ کسب صلاحیت ها و مهارت های کافی قبل از دادن درخواست برای پذیرش در دانشگاه و در نظر گرفتن علایق دانشجویان نیز مد نظر خواهد بود. در اینجا مبحث در نظر گرفتن مهلت های زمانی از دیگر موارد ضروری به حساب خواهد آمد.

شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان

 

متقاضیان پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های آلمان و افرادی که به عنوان عضوی از دولت اتحادیه اروپا (EU)؛ ایسلند؛ لیختن اشتاین؛ نروژ و دیگر ملل خارجی در نظر گرفته می شوند و یا افرادی که صلاحیت های کافی برای ورود به دانشگاه را پیدا کرده اند Bildungsinländer نیز خوانده می شوند. بیاد داشته باشید که رفتار مشابهی با این افراد همانند متقاضیان آلمانی نیز می شود. علاوه بر این؛ این افراد از مزیت هایی نظیر: درخواست دادن جهت در اختیار داشتن اینترنت همراه و پذیرش در موسسه آموزش عالی Stifung fur Hochschulassung نیز بهره مند خواهند شد.

دیگر متقاضیان بین المللی تحصیل در دانشگاه و یا به طور کلی افرادی که تمامی شرایط تحصیل در دانشگاه های آلمان و اخذ مدرک را دارند قادر به دادن درخواست به صورت مستقیم نیز می باشند. علاوه بر این افراد بایستی آگاهی های لازم را راجع به شرایط پذیرش و چگونگی اخذ مدرک بدست آورند. با توجه به دانشگاه انتخابی حدود 5 درصد از مکان های دانشگاهی به متقاضیان خارجی اختصاص داده شده است و یا برای آنان از قبل رزرو شده است.

بیاد داشته باشید که متقاضیان در برخی از دانشگاه ها ملزم به ارسال درخواست خود به سازمان همیاری دانشگاه نیز می باشند. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده شما بایستی از جزئیات مرتبط با اعضای دانشکده و یا جزئیات مرتبط با فرایند درخواست نیز آگاهی یابید.

مزایای دانشگاه های پزشکی آلمان

شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان شرکت در فعالیت های عملی و کسب شهرت جهانی و یا بین المللی را به دنبال دارد. آموزش پزشکی در کشور آلمان با شبکه های بیمارستانی؛ دانشگاهی؛ موسسات تحقیقی و یا کارفرمایان بخش تجاری در ارتباط می باشد. مبحث آموزش؛ مراقبت از بیماران و تحقیق از دیگر مزیت های تحصیل در این دانشگاه می باشد. همانند هر جای جهان؛ کشور آلمان فرصت های متعددی را در اختیار فارغ التحصیلان گرایش پزشکی قرار می دهد علاوه بر این امکان استخدام شدن در بیمارستان و یا دیگر مراکز مربوطه؛ بخش های تحقیقاتی؛ صنعت؛ مراکز سلامت و درمان عمومی و یا مدیریت شورای پزشکی و … نیز برای افراد وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنینی برای بهره مندی از پذیرش تحصیلی در آلمان بدون مدرک زبان با مشاوران ما درتماس باشید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =