مهاجرت و اقامت

فرایند درخواست تابعیت کانادا

فرایند درخواست تابعیت کانادا

سالانه حدود 150هزار نفر تابعیت کانادایی دریافت می کنند. افرادی که به کانادا مهاجرت میکنند و یا دارای اقامت دائم در کانادا می باشند و یا دانشجویان محصل و یا دانشجویان رشته پزشکی که مشغول به تحصیل در دانشگاه های پزشکی کانادا هستند، می توانند برای فرایند درخواست تابعیت کانادا اقدام کنند.

فرایند درخواست تابعیت کانادا

 • فرم بسته درخواست تابعیت کانادایی را هم برای خود و هم برای فرزندانتان دانلود و تکمیل کنید.
 • تمام اسناد پشتیبانی شده را درج کنید
 • هزینه درخواست نامه را پرداخت کنید
 • درخواست نامه خود را به دفتر مرکزی بررسی پرونده ها (CIO) در سیدنی، نوا اسکوشیا، کانادا ایمیل کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد زمان محاسبه به وب سایت IRCC مراجعه کنید. و یا با وکلای ما در موسسه تماس حاصل نمائید.

نکته مهم: فرم های جدید درخواست تابعیت هم اکنون در وب سایت اداره مهاجرت، پناهندگان و تابعیت کانادا (IRCC) قابل دسترس است. اگر بعد از تاریخ 10 جولای 2015 برای تابعیت درخواست می دهید، بایستی از این فرم های جدید استفاده کنید.

فرایند درخواست تابعیت کانادا

آزمون درخواست تابعیت کانادا

اگر درخواست شما قابل قبول است می بایست یک آزمون تابعیت انجام دهید. کودکان زیر 14 سال و اشخاص 64 سال و بالاتر، نیازی به انجام این آزمون ندارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به چگونه می توانم برای آزمون تابعیت آماده شوم؟ مراجعه کنید.

 چرا باید اثر انگشت ارائه دهیم؟

ممکن است در زمان درخواست تابعیت از شما درخواست شود که اثر انگشت یا اسناد دادگاهی ارائه دهید. این کار به منظور اطمینان از ممنوع نبودن شما در قانون تابعیت است. در صورتی که هر کدام از پرسش های بخش 7 برای شما صدق می کند، از شما درخواست خواهد شد که اطلاعات بیشتری ارائه دهید.

اگر نگران هستید، جهت کسب اطلاعات  در مورد موقعیت خود با مرکز تلفنی IRCC از طریق وکلای ما در موسسه، تماس بگیرید.

روش کسب اطلاعات درمورد تابعیت کانادا

 • تابعیت کانادایی – اطلاعاتی درمورد اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در تابعیت کانادایی.
 • چگونگی تابعیت کانادایی شدن – صفحه وب IRCC فرایند درخواست تابعیت و الزامات واجد شرایط بودن را توضیح داده است
 • مرکز کمک IRCC – ابزاری که کمک می کند تا پرسش های متداول در مورد موضوعات اداره مهاجرت را پاسخ دهد. این ابزار روش های مختلف جستجو را از طریق اطلاعات موجود، از جمله جستجو با کلمات کلیدی ارائه می دهد. کلماتی مانند اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا.
 • خدمات انگشت نگاری – اطلاعات از IRCC درمورد خدمات انگشت نگاری برای متقاضیان تابعیت

متقاضیان  می بایست جهت واجد شرایط بودن تابعیت کانادایی، دارای معیارهای خاص باشند.

شرایط اخذ تابعیت کانادا

 • متقاضیان می بایست اقامت دائم کانادایی داشته باشند و حداقل 4 سال (1460 روز) به جز 6 سال گذشته قبل از درخواست، در کانادا زندگی کرده باشند (مگر اینکه شرایط استثنایی وجود داشته باشد).
 • کودکان زیر 18 سال نیز باید اقامت دائم داشته باشند، با این تفاوت که از شرایط 4 سال زندگی در کانادا مستثنی هستند.
 • متقاضیان بایستی حداقل 18 سال سن داشته باشند.
 • در مورد کودکان زیر 18 سال، والدین کودک، مادر خوانده و پدرخوانده یا قیم قانونی باید درخواست را ایجاد کند، این افراد بایستی در حال حاضر شهروند کانادایی باشند یا در همان زمان، در روند درخواست برای تابعیت کانادایی می باشند.
 • متقاضیان می بایست به قدر کافی جهت برقراری ارتباط در جامعه کانادایی، قادر به صحبت کردن یکی یا هر دو زبان رسمی کانادا باشند ( انگلیسی یا فرانسوی).

اشخاص بین 14 و 64 سال می بایست مدرک مهارت زبان ارائه دهند. جهت اطلاعات بیشتر به موارد زیر توجه کنید:

 • متقاضیان دارای سابقه کیفری نمی توانند مانعی در اخذ تابعیت کانادایی محسوب شوند (همانگونه که با اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا مشخص می شود)
 • متقاضیان بایستی از حقوق و مسئولیت های شهروندان مطلع باشند و دانش پایه در مورد جغرافیا، نظام سیاسی و تاریخ کانادا را بدست آورند.
 • متقاضیان می بایست درخواست رسمی خود را به اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا (IRCC، یا CIC سابق) ارسال کنند و هزینه محاسبه دولت و هزینه حق شهروندی را پرداخت کنند.

روند درخواست تابعیت کانادایی

متقاضیان واجد شرایط می توانند برای تابعیت کانادایی درخواست دهند. پس از تصویب، آنها ملزم به انجام آزمون شهروندی هستند ( برای متقاضیان بین 14 و 64 سال). متقاضیان موفق سپس باید در مراسم شهروندی که در آن گواهینامه تابعیت کانادایی را دریافت می کنند، شرکت کنند و سپس رسما یک شهروند جدید کانادایی خواهند شد.

طبیعی است که سایر قوانین و اطلاعات لازم را قبل از هرگونه اقدام در اختیار داشته باشید پس بدین منظور کارشناسان ارشد موسسه آماده ارائه مشاوره حضوری و تلفنی به شما می باشند.

One thought on “فرایند درخواست تابعیت کانادا

 1. Abdullahad گفت:

  عالی هستین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یازده =