مهاجرت و اقامت

مهاجرت به لیختن اشتاین

مهاجرت به لیختن اشتاین

انتخاب لیختن اشتاین در بین دلایل زیادی که برای مهاجرت افراد به سایر کشور ها وجود دارد انتخاب پر متقاضی بوده است. در این نوشتار قصد داریم اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به لیختن اشتاین را بیان کنیم، شما می توانید از طریق تحصیل، سرمایه گذاری و همچنین ازدواج به این کشور مهاجرت کنید. شهروندان خارجی که علاقه مند به زندگی در این کشور نیاز به اخذ اقامت دائم این کشور را دارند.

مزایای مهاجرت به لیختن اشتاین

لیختن اشتاین ممکن است یکی از کوچکترین کشورهای جهان باشد، اما به دلیل مالیات های بسیار پایین آن، مزایای مالی فراوانی را برای افراد و شرکت های تجاری به ارمغان می آورد. نرخ مالیات بر درآمد شخصی و درآمد شرکت ها بسیار کم است. نه تنها مالیات کم است، بلکه پول لیختن اشتاین براساس فرانک سوئیس است که بسیار پایدار و دارای قدرت خرید زیادی است. لیختن اشتاین یکی از امن ترین کشورهای اروپایی است. دولت سلطنتی لیختن اشتاین به عنوان یک سلطنت مشروطه دموکراتیک اجرا می شود و دارای عملکرد بسیار عالی است و همچنین بسیاری از بازدیدکنندگان در مورد پاکیزگی و زیبایی آن اتفاق نظر دارند.

بر خلاف بسیاری از کشورها، هر کسی که در لیختن اشتاین کار می کند یا زندگی می کند، بیمه درمانی اجباری را دریافت می کند و کشور دارای امکانات بیش از حد کافی پزشکی با کارکنان آموزش دیده با کیفیت خوب است. لیختن اشتاین یک سیستم آموزش عالی با طیف وسیعی از گزینه های تربیتی و آموزش عالی دارد. لیختن اشتاین معتقد است که خانواده ها مهمترین شبکه اجتماعی در جامعه هستند و به منظور حفاظت و تشویق خانواده ها، لیختن اشتاین شرایط مناسب اجتماعی، قانونی و اقتصادی برای زندگی خانوادگی خوب اختصاص داده است.

مهاجرت به لیختن اشتاین برای کار و تخصص

در مورد مجوز کار و اقامت، لیختن اشتاین سیاست های بسیار سختی در مورد خارجی هایی دارد که مایل به ورود به کشور هستند و کسب اجازه اقامت بسیار مشکل است.  افراد غیر شهروندی اتحادیه اروپا می توانند اجازه کار یا اقامت در لیختن اشتاین را دریافت کنند؛ فقط در صورتی که آنها به عنوان مدیران، متخصصان یا کارگران واجد شرایط استخدام شوند.

مهاجرت به لیختن اشتاین برای کار و تخصص

شهروندان غیر اتحادیه اروپا و غیر EEA باید قبل از شروع کار در لیختن اشتاین برای مجوز رفت و آمد کننده مکرر فرامرزی درخواست دهند. این مجوز برای یک سال معتبر است، اگر شرایط خاصی برآورده شود. یکی از شرایط بیان می کند که یک شهروند غیر EEA مجاز است که در لیختن اشتاین کار کند، اگر کارفرما قادر به پیدا کردن فرد مناسب برای شغل در همین کشور نباشد.

درخواست مجوز برای حداقل 14 روز قبل از روز اول کار به اداره مهاجرت و گذرنامه ارسال می شود. متقاضیان می توانند در لیختن اشتاین تنها پس از دریافت مجوز رفت و آمد و کار خود را آغاز کنند. شهروندان غیر اتحادیه اروپا و غیر EEA مجاز به زندگی در لیختن اشتاین هستند، اما آنها نمی توانند در کشورهای همسایه زندگی کنند بدون اینکه مشغول به کار در کشورهای مربوطه باشند. در چنین شرایطی، لیختن اشتاین اجازه اقامت برای برخی از دسته کارگران خارجی را فراهم می کند.

به منظور واجد شرایط بودن اجازه اقامت لیختن اشتاین، کارگر خارجی باید یک مدیر، یک متخصص یا یک کارمند واجد شرایط با تجربه کافی باشد. توجه داشته باشید که لیختن اشتاین ویزای خود را صادر نمی کند، بنابراین برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا توصیه می شود تا قبل از سفر به لیختن اشتاین، یک ویزای شینگن را از یک کشور اروپایی دریافت کنند. این ویزا شهروندان غیر اتحادیه اروپا را قادر می سازد تا حداکثر 90 روز در لیختن اشتاین بمانند. کل روند معمولا 6 تا 8 هفته طول می کشد.

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق تحصیل

لیختن اشتاین ششمین کشور کوچک جهان است. با این حال، این کشور همچنین دارای استانداردهای بالای زندگی و تحصیل است و دوره های عالی آموزشی را ارائه می دهد. انتخاب یک برنامه جهت تحصیل در لیختن اشتاین یک انتخاب جسورانه است. در لیختن اشتاین چهار موسسه آموزش عالی وجود دارد. این دانشگاه ها عبارتند از:

 • دانشگاه لیختن اشتاین
 • دانشگاه خصوصی سلطنتی لیختن اشتاین
 • موسسه لیختن اشتاین
 • آکادمی بین المللی فلسفه

به طور معمول، اکثر دانش آموزان در لیختن اشتاین برنامه های تحصیلی را به زبان اتریشی، آلمانی یا سوئیسی مطالعه کرده اند. با این حال، بسیاری از دانشجویان بین المللی در حال حاضر تصمیم به تحصیل در لیختن اشتاین در دوره های ترکیبی با سطح بالایی دارند. اگرچه لیختن اشتاین عضو اتحادیه اروپا نیست اما با کشورهای عضو اتحادیه اروپا ویزای متقابل دارد.

در نتیجه، دانشجویان اتحادیه اروپا قادر به مطالعه یک برنامه تحصیلی در لیختن اشتاین بدون نیاز به ویزا هستند. با این حال، آنها نیاز به درخواست مجوز اقامت کوتاه مدت دارند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید برای گرفتن ویزا برای تحصیل در یک برنامه تحصیلات تکمیلی در لیختن اشتاین درخواست ارسال کنند. به طور کلی، بدون توجه به ملیت شما، برای اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی لیختن اشتاین باید مدارک زیر را فراهم کنید:

 • یک نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی شناخته شده داشته باشید.
 • شما باید تمام هزینه های مربوط به ویزا را پرداخت کرده باشید.
 • شما برای حمایت از خود در زمان تحصیل هزینه کافی داشته باشید.
 • شما بیمه درمانی با پوشش جامع داشته باشید.

اکثر دانشجویان بین المللی که در یک رشته تحصیلی در لیختن اشتاین تحصیل می کنند، معمولا در محل ارائه شده توسط دانشگاه زندگی کنند. این یک راه عالی برای دیدار با دانشجویان دیگر و کاهش هزینه ها است. با این حال، اگر شما تصمیم به رفتن به محل اقامت خصوصی دارید، گزینه های زیادی وجود دارد.

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

شهروندان خارجی که علاقه مند به زندگی در این کشور نیاز به اخذ اقامت دائم این کشور را دارند و هرسال این کشور فقط به 89 نفر از شهروندان کشور سوسیس و اتحادیه اروپا اعطا می کند و در موارد خاص این اقامت به شهروندان کشورهای دیگر نیز عطا می گردد. لیختن اشتاین سیاست سخت گیرانه ای در قبال مهاجرت اعمال میکند ضمن اینکه این کشور چهارمین کشور جهان است با جمعیت حدود 37 هزار نفر و با 11 ایالت و توسط لیختن اشتاین کنترل میگردد ودر غرب با کشور سوسیس و در شرق و شمال با کشور اتریش هم مرز می باشد.

سرمایه گذاری تضامنی در لوایح اتحادیه اروپا : UCITS این نوع سرمایه گذاری تحت نظارت اتحادیه اروپاست که آنها برای حفاظت سرمایه ی سرمایه گذار بر بانکهای اروپایی نظارت دارند این نوع سرمایه گذاری شامل سایر محصولات مالی و مشتقات آن است حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری UCITS حدود 1.25 میلیون فرانک سوئیس است که پس تایید این سرمایه گذاری، شما اجازه دسترسی به سرمایتان تا یکسال ندارید و بعد از یکسال هم میتوانید سود دریافت کنید و هم اصل پولتان را بردارید.

سرمایه گذاری تضامنی برای محصولات با ارزش: حداقل سرمایه برای این نوع سرمایه گذاری 2 میلیون فرانک سوئیس هست و حداکثر شش ماه بعد از اخذ مجوز قابل دسترسی خواهد بود ، این سرمایه می تواند برای خرید فلزات گرانب ها، دارایی های مشتق شده، کالا، اوراق بهادار و تضامنی با ریسک بالا و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. سرمایه گذاری تضامنی برای خرید ملک : این نوع سرمایه گذاری خیلی مشابه سرمایه گذاری نوع دوم است، حداقل این سرمایه 2 میلیون فرانک سوئیس است که می تواند مستقیم یا غیر مستقیم در بخش مسکن سرمایه گذاری شود

سرمایه گذاری خاص که بعنوان (سرمایه گذاری تضامنی سرمایه گذاران مورد تایید) نیز شناخته می شود ،این سرمایه گذاران می توانند بانک ها، موسسات مالی، شرکت های بیمه، مدیران دارایی و غیره هستند لذا حداقل سرمایه مورد نیاز 2 میلیون فرانک سوئیس است و 6 ماه بعد از صدور مجوز این سرمایه قابل دسترسی خواهد بود.

اخذ اقامت و مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق ازدواج و نامزدی

شهروندی همسر خود را در نظر بگیرید. اگر با کسی که شهروندی که شما ندارید را دارد ازدواج کرده اید، ممکن است در نظر بگیرید که آیا کشور اقامت همسر شما ، اقامت از طریق  ازدواج را ارائه میدهد؟ این فرآیند مستلزم درخواست مجوز اقامت است که شما می توانید طبق ازدواج خود واجد شرایط باشید. اگر بر این باورید که می توانید از طریق ازدواج شهروندی دوم را بدست آورید، قوانین مربوط به شهروندی کشور همسر خود را در این مسیر مطالعه کنید . قوانین مربوط به روند درخواست و میزان زمان لازم برای کسب شهروندی بر اساس کشور متفاوت است. کسانی که با همسر لیختن اشتاینی ازدواج کرده اند باید  برای پذیرش شرایط زیر را رعایت کنند:

 • حداقل 10 سال اقامت در لیختن اشتاین، با سال های ازدواج که دو برابر حساب می شود.
 • حداقل 5 سال ازدواج
 • کنار گذاشتن ملیت قبلی
 • همسر لیختن اشتاینی نباید از طریق ازدواج قبلی شهروند شده باشد.
 • دانش آلمانی و دانش پایه از قانون و ساختار سیاسی لیختن اشتاین.

اخذ اقامت و مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق ازدواج و نامزدی

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق خویشاوندان

برای مهاجرت به کشور لیختن اشتاین و گرفتن اقامت دراین کشور چند راه وحود دارد که شامل: مهاجرت از طریق درخواست کار،مهاجرت از طریق کار آفرینی و سرمایه گذاری،مهاجرت از طریق خانواده،مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت از طریق تحصیل می باشد.در این مقاله روش مهاجرت به این کشور از طریق خانواده و خویشاوندان توضیح داده خواهد شد. اعضای خانواده شما باید ظرف 8 روز از زمان ورود خود به این کشور اقامت خود را ثبت کنند ومدارک مورد نیاز برای نشان دادن رابطه ی خانوادگی به شرح زیر است: برای همسر:

 • فرم درخواست
 • فرم اطلاعات شخصی مهر و امضا شده برای صدور مجوز اقامت به همراه عکس گذرنامه
 • کپی پاسپورت معتبر یا کارت شناسایی
 • اصل گواهی ازدواج

برای بچه ها:

 • فرم اطلاعات شخصی امضا شده به همراه عکس گذر نامه
 • کپی کارت شناسایی و یا گذر نامه ی معتبر
 • گواهی تولد و گواهی اصلی نگهداری از کودک

برای والدین:

 • فرم درخواست
 • فرم اطلاعات شخصی برای صدور مجوز اقامت همراه با عکس گذرنامه
 • کپی یک پاسپورت معتبر یا کارت شناسایی
 • اثبات رابطه خانوادگی (به عنوان مثال: گواهی تولد اصلی)

برای خویشاوندان، همچنین مدارک مورد نیاز برای اثبات این که اعضای خانواده از لحاظ اقتصادی وابسته به شما هستند،شامل مدارک رسمی برای اثبات رابطه خانوادگی و نگهداری از کودک می باشند. اطلاعات تکمیلی را از مشاورین موسسه ما بخواهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =