مهاجرت و اقامت

مهاجرت به کاندلا ایتالیا

مهاجرت به کاندلا ایتالیا

نکته حائز اهمیت این است که کاندلا بسیار امن است و به گفته افراد با تجربه زندگی و مهاجرت به ایتالیا، در این شهر هیچ گونه جرم و جنایتی در 20 سال اخیر رخ نداده است. به گفته CNN متقاضیان مهاجرت به کاندلا ایتالیا به منظور استفاده از این فرصت باید منزلی اجاره کنند و حداقل 7500 یورو در سال درآمد داشته باشند. در ادامه سایر شرایط را با هم مرور میکنیم.

شرایط مهاجرت به کاندلا ایتالیا

طبق گزارش CNN، در حال حاضر برای مهاجرت به شهر کاندلا ایتالیا به شما مبلغی اعطا می شود. نیکولا گاتا، شهردار کاندلا، اعلام کرده که برنامه هایی برای بازگرداندن این شهر به روزهای با شکوه خود دارد؛ زمانی که خیابان های آن شلوغ پر هیاهو بود و هزاران نفر در این شهر سکونت داشتند. به همین منظور، گاتا به افرادی که قصد سکونت و مهاجرت به این شهر را داشته باشند، تا حداکثر 2000 یورو پرداخت می کند.

گاتا در مصاحبه گفت: ” من هر روز با اشتیاق و تعهد برای بازگرداندن کاندلا به دوران با شکوه خود تلاش می کنم. ” تا دهه 1960 گردشگران این شهر را به دلیل خیابان های شلوغ، گردشگران، تاجرین و دست فروشان Nap’licchie ( ناپل کوچک) نامگذاری کرده بودند.

در این شهر سبک معماری باروک، تپه ها و جنگل های سرسبز و خانه هایی به تراس و بالکن وجود دارد. برای جذب مهاجر به این کشور به افراد مجرد 800 یورو، به زوجین 1200 یورو، به خانواده های سه نفره 1800 یورو و به خانواده های 4 یا 5 نفره 2000 یورو پرداخت می شود. علاوه بر چشم انداز خارق العاده این شهر و نزدیکی به ساحل، این شهر اقامتگاه افرادی است که به سوسیس های خانگی، پنیر، روغن زیتون تازه علاقه مندند. همچنین، شهر در حال بازسازی میادین قدیمی خود برای تورهای گردشگری است.

کاندلا ایتالیا کجاست و چه شرایطی دارد؟

کاندلا، یک شهر کوچک قرون وسطایی در پولیا ست.در حالی که امروزه تنها 2700 نفر در این شهر اقامت دارند، تعداد ساکنین آن در دهه 1990 بیش از 8000 نفر بوده است. این روستا در دو تپه San Rocco و San Tommaso، در جنوب Subunits of Daunia واقع شده است. ریشه کلمه کاندلا (Cannéla در گویش محلی) یک راز باقی مانده است. طبق شواهد موجود قدمت این شهر به سال 1066 بر می گردد. با این حال طبق مدارک موثق و معتبر، روستای کنونی در دوره هجوم Ostrogote-Longobarde شکل گرفت، زیرا حملات او باعث شد مردم شهرهای خود را ترک کنند و به محلی کمی دورتر در تپه ها پناه برند.

بخش بزرگی از پیشرفت کاندلا به رودخانه تاریخی Ofanto وابسته است که روستا را از شیب های Lucano و Campano و سایر جریان های طبیعی جدا کرده است. در سال 1531، با مرگ Filiberto d’Orange، چارلز پنجم، مسئولیت و اداره Melfi و کاندلا به عهده فرمانده Andrea Doria بود. در مدت 277 سالی که کاندلا تحت فرماندهی Doria بود، به یک مرجع واقعی برای کل قلمرو اطراف تبدیل شده بود. یکی از نشانه های توسعه این شهر، ساخت کلیسای مادر ( Church Mother) بود. از لحاظ تاریخی در شهر کشاورزی و دامپروری نیز رونق داشت.

معماری شهری متشکل از سراشیبی های پر پیچ و خم و کوچه های باریک و با سربالایی های تند است. با قدم زدن در خیابان های ارگ و نه دورتر از آن، به یکی از قدیمی ترین کلیساهای کاندلا، که موقوفه Saint Thomas است، می رسید. برای رفتن به بخش های بالای روستا باید از چند دروازه عبور کنید و یکی از آنها بندر ارگ (Port of Citadel) است که زیبایی خیره کننده ای دارد. درست بیرون روستای کاندلا، ملک Torre Bianca را می بینید که در حال حاضر در اختیار Doria-Pamphili است و در قرن 19 توسط خانواده Ripandelli خریداری شده است.

مهاجرت به کاندلا از طریق تحصیل

مهاجرت به کاندلا از طریق تحصیل

مهاجرت به کاندلا از طریق تحصیل

کاندلا یک شهر خوش منظر است و روزی این شهر به نام ” ناپل کوچولو” معروف بود. در دهه 1960 حدود 8000 نفر در این شهر زندگی می کردند، اما در حال حاضر جمعیت آن کاهش یافته و تنها کمتر از 3000 نفر در آن سکونت دارند. در کاندلا هیچ دانشگاهی وجود ندارد؛ به همین دلیل شهردار کاندلا، نیکولا گاتا، برای جذب افراد و افزایش جمعیت، به کسانی که قصد اقامت دائم در این شهر را داشته باشند، حداکثر 2000 یورو پرداخت می کند.

امروزه در خیابان ها شلوغی و هیاهوی کمتری شنیده می شود. کلیساهای گوشه کنار هر خیابان شاهد سوگواری های بیشتری نسبت به جشن ها و شادی هاست ؛ زیرا بیشتر جمعیت این شهر را افراد مسن تشکیل داده است. این شهر که روزی مقصد محبوب گردشگران بود، به شهر ارواح تبدیل شده است!

با وجود اینکه خانه ها دارای تراس ها و چشم اندازهای زیبا هستند، بسیاری از آنها خالی از سکنه می باشند. به همین دلیل، شهردار کاندلا برای جذب افراد بیشتر، مزایای زیادی در اختیار آنهایی که قصد اقامت دائم در این شهر را داشته باشد، قرار می دهد. گرچه دولت به جذب هر چه بیشتر خارجیان می پردازد، اما اقداماتی نیز در حال انجام است تا مردم در این شهر احساس بهتری کنند و وقت خود را تلف نکنند.

مهاجرت کاری به کاندلا

به افرادی که به کاندلا ایتالیا مهاجرت کنند تا حداکثر 2000 یورو پرداخت می شود، اما شرایطی برای ورود به این شهر نیز وجود دارد. این شرایط عبارتند از:

  1. تعهد دادن برای زندگی و اقامت دائم
  2. اجاره مسکن در این شهر
  3. کسب درآمد بیش از 7500 دلار در سال

در صورتی که شرایط فوق را برآورده سازید، شورای این شهر به افراد مجرد 800 یورو، به هر زوج 1200 یورو و به خانواده های 5 نفری بیش از 2000 یورو پرداخت می کند. به گزارش خبرگزاری سی ان ان، اعتبارات مالیاتی برای لایحه های شورا و مراقبت از کودکان نیز در دسترس است.

در حال حاضر 5 خانواده به این شهر مهاجرت کرده اند و درخواست 6 خانواده دیگر نیز در دست اقدام است. بنابراین اگر قصد دارید مابقی زندگی خود را در شهر زیبا، کم جمعیت و بدون آلودگی بگذرانید، برای درخواست به نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − دو =