مهاجرت و اقامت

مهاجرت داروساز به کانادا

مهاجرت داروساز به کانادا

به طور کلی، هفت مرحله برای ثبت نام برای تمرین به عنوان یک داروساز در کانادا وجود دارد.  شما می توانید برخی از مراحل اولیه در انگلستان را تکمیل کنید، اما اکثر آن ها نیازمند دیدن یا رفتن به کانادا هستند. برای ارزیابی مدارک جهت مهاجرت داروساز به کانادا داروسازان باید مدارک تحصیلی خود، مدارک ثبت نام بریتانیا (در صورت لزوم) و بیانیه ای را که از شورای عمومی داروسازی به اداره بررسی داروخانه کانادا (PEBC) برای ارزیابی اولیه ارسال می کنند، را در اختیار داشته باشند.

شرایط مهاجرت داروساز به کانادا

دانشجویان جهت ثبت نام تخصص داروسازی در کانادا باید نامه ای را که توسط دانشگاه یا مدرس پیش داوری خود نوشته شده است را تأیید کنند. آزمون ارزیابی PEBC شامل دو آزمایش در روزهای مختلف است، هر کدام با 150 سوال چند گزینه ای در زمینه علوم دارویی و داروخانه انجام می شود. این آزمون در ماه ژانویه یا جولای و برگزار می شود. امتحان مقدماتی PEBC شامل دو مقالات MCQ با 150 سوال در زمینه دارو و تمرین و موضوعات بالینی است. این در ماه نوامبر هر سال ارائه می شود و باید در کانادا این امتحان داده شود.

مراقبت های بهداشتی در کانادا

امتحان مقدماتی PEBC قسمت 2 آزمون امتحان PEBC یک معاینه بالینی ساخت یافته است که باید اکثر فارغ التحصیلان فارمسی بریتانیا از این آزمون آشنا باشند. این اطلاعات دانش داوطلبان را در مورد فعالیت داروخانه، به علاوه مهارت های بالینی و ارتباطی، بررسی می کند. 16 بخش در آزمون وجود دارد که هفت دقیقه طول می کشد. بعضی از افراد نیاز به تعامل با بیماران فریبنده یا متخصصین مراقبت های بهداشتی دارند. منابع مرجع مناسب در صورت لزوم ارائه می شوند، اما کاندیداها نمی توانند مقالات یا سایر مطالب را وارد کنند.

مراقبت های بهداشتی در کانادا

کار داروساز در کشور کانادا

شما باید یک امتحان مهارت زبان انگلیسی مانند TOEFL را داده باشید. این حتی در مورد کاندیداهای انگلیس که زبان اول آنها زبان انگلیسی است، اعمال می شود. امتحان فقه امتحان دیگری که شما نیاز دارید می باشد، امتحان فقه برای استان کانادا است که پس از قبولی در آن شما مایل به کار در این کشور می شوید. این آزمون دانش شما را از قانون داروخانه کانادا و اخلاق، که به طور قابل توجهی بین استان ها متفاوت است مورد سنجش قرار می دهد. به طور کلی در اکثر استان ها چندین بار در سال این آزمون ارائه می شود. بزای اینکه با شرایط و هزینه تحصیل در رشته داروسازی کانادا آشنا شوید می توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + دوازده =