مهاجرت و اقامت

مهاجرت پزشک به کانادا

مهاجرت پزشک به کانادا

کانادا کشور بزرگی است که به طور مداوم به افرادی نیاز دارد که حوزه های شغلی را پر کنند و به این ترتیب به پیشرفت آنها کمک کند. دولت کانادا دارای تعدادی از طرح هایی است که به افراد دیگر کشورها اجازه می دهد تا ویزای مهاجرت کانادا را دریافت کنند، تا بتوانند در این کشور به طور دائم ساکن شوند. در ادامه مقاله شما می توانید با شرایط مهاجرت پزشک به کانادا بیشتر آشنا شوید.

شرایط مهاجرت پزشک به کانادا

کانادا تقاضای زیادی برای پزشکان و دندانپزشکان دارد و کسانی که به دنبال مهاجرت می باشند می توانند تحت برنامه فدرال نیروی کار ماهر (Federal Skilled Worker program) درخواست کنند. این برنامه برای بازرگانان، افراد حرفه ای و دیگر مهاجران ماهر است که توسط یک کارفرما حمایت نمی شوند و دارای مهارت هایی هستند که در لیست الویت شغلی برای دسته بندی ویزای نیروی کاری ماهر کانادا قرار دارد.

دولت از فهرست مشاغل اولویتی با مشاغل مورد نیاز دولت کانادا استفاده می کند، کمبود مداوم مهارت های ملی در تعدادی از مناطق وجود دارد. نیروی متخصص افرادی هستند که به عنوان اقامت دائم بر اساس توانایی خود برای ثبات اقتصادی در کانادا انتخاب شده اند. نیروی متخصص که شرایط مورد نیاز ویزا را دارند و دارای حداقل یک سال دوره کار مداوم تمام وقت یا معادل کار نیمه وقت همراه با حقوق را در طول 10 سال گذشته دارند، می توانند برای ویزا تحت برنامه فدرال نیروی کار ماهر درخواست دهند.

پزشکان متخصص در کانادا

متقاضیان باید مدرک لیسانس درجه علمی داشته و از یک دانشکده پزشکی معتبر فارغ التحصیل شده باشند. آنها همچنین باید امتحان های صدور گواهینامه کالج سلطنتی پزشکان و جراحان کانادا را تکمیل کنند و مجوز صدور گواهینامه های استانی یا ولایتی مورد نیاز است. متخصصان پزشکی بالینی باید 4 تا 5 سال از دوره های آموزشی ویژه تحصیلی داشته باشند، ممکن است دو سال تحصیلات فوق تخصصی نیز مورد نیاز باشد.

پزشکان متخصص در کانادا

متخصصان علوم آزمایشگاهی بالینی باید 4 تا 5 سال از دوره های آموزشی ویژه تحصیلی و همچنین متخصصان جراحی باید 5 تا 6 سال از دوره های تحصیلی ویژه تحصیلی داشته باشند و ممکن است دو سال تحصیلات فوق تخصصی نیز مورد نیاز باشد.

مهاجرت پزشکان عمومی و پزشکان خانواده

متقاضیان باید مدرک لیسانس خود را داشته باشند، از یک دانشکده پزشکی معتبر فارغ التحصیل شده و دو تا سه سال آموزش درمانی پزشک خانوادگی را تکمیل کرده باشند. علاوه بر این، شما باید معاینات واجد شرایط از شورای پزشکی کانادا را تکمیل کنید و صدور مجوز توسط مقامات صدور مجوز استانی مورد نیاز است. متقاضیان باید یک یا چهار سال تحصیلات تکمیلی پیش دندانپزشکی در کانادا را تکمیل کرده و دارای یک مدرک دانشگاهی از یک برنامه دندانپزشکی شناخته شده باشند. علاوه بر این، باید توسط یک هیئت نظارتی استان یا منطقه مجوز کسب کنید. هنگامی که درخواست شما به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ارسال می شود، بر اساس شش فاکتور در برنامه فدرال نیروی کار ماهر پردازش می شوید. که عبارتند از:

  • تحصیلات شما
  • توانایی های زبانی شما در انگلیسی یا فرانسوی
  • تجربه کاری
  • سن
  • آیا شما مشغول به کار در کانادا هستید.
  • سازگاری شما

می توانید جزئیات بیشتر درباره روش های مهاجرت به کانادا را از موسسه ما و همچنین  مشاوره تلفنی رایگان به دست آورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + سه =