اقامت و مهاجرت کاری

میزان مالیات بر درآمد در کانادا

میزان مالیات بر درآمد در کانادا

مالیات بر درآمد در کانادا اکثریت درآمد سالانه دولت و دولت های استان های کانادا را تشکیل می دهد. میزان مالیات بر درآمد در کانادا در سال مالی دولت فدرال تقریبا سه و نیم برابر درآمد شخصی را از مالیات های شرکت های تولیدی جمع آوری کرد. موافقت نامه های جمع آوری مالیات، دولت های مختلف را قادر می سازد تا از طریق اداره کل. از طرف تمام استان ها و سرزمین ها به جز کبک و مالیات بر درآمد شرکت ها را از طرف همه استان ها و سرزمین ها به جز آلبرتا و کبک جمع آوری می کند.

شرایط و میزان مالیات بر درآمد در کانادا

سیستم مالیات بر درآمد فدرال کانادا برای افرادی که اقامت کانادا را دارند، توسط اداره درآمد کانادا (CRA) اداره می شود. مالیات بر درآمد، شخصی و شرکتی تحت قوانین قانون مالیات بر درآمد است. سیستم مالیات بر درآمد کانادا یک نظام ارزیابی است. مالیات دهندگان نقدینگی مالیاتی خود را با ارائه یک بازپرداخت با CRA با مهلت ثبت نام مورد نیاز ارزیابی می کنند. سپس CRA بر مبنای بازپرداخت و اطلاعاتی که از کارفرمایان و شرکت های مالی به دست آورده است، برآورد می کند و آن را برای خطاهای واضح اصلاح می کند.

مالیات در کانادا

مالیات دهندگان که با ارزیابی CRA از یک بازگشت خاص مخالفت می کنند، می توانند مورد ارزیابی قرار دهند. روند درخواست تجدید نظر زمانی شروع می شود که مالیات دهندگان به صورت رسمی به ارزیابی CRA اعتراض کنند. اعتراض باید به طور کتبی دلایل تجدید نظر را همراه با تمام حقایق مرتبط توضیح دهد. سپس اعتراض توسط شعبه تجدید نظر CRA بررسی می شود. ارزیابی تجدید نظر می تواند توسط CRA تأیید شود. اگر ارزیابی تایید باشد، مالیات دهندگان می توانند این تصمیم را به دادگاه مالیاتی کانادا و سپس به دادگاه فدرال برای تجدید نظر مطرح کنند.

مالیات در کانادا

نرخ مالیات فدرال در کانادا

نرخ مالیات فدرال و همچنین حداقل دستمزد در کانادا 2018 به قرار زیر می باشد:

 • 15٪ در اولین 46605 دلار درآمد مشمول مالیات
 • 20.5٪ در 46.603 دلار بعد از درآمد مشمول مالیات (در بخش درآمد مشمول مالیات بیش از 46605 تا 93208 دلار)
 • 26٪ در 51281 دلار درآمد مشمول مالیات (در بخش درآمد مشمول مالیات بیش از 93208 دلار تا 144 489 دلار)
 • 29٪ در آینده 61،353 دلار درآمد مشمول مالیات (در بخشی از درآمد مشمول مالی بیش از 144،489 تا 205،842 دلار)
 • 33٪ از درآمد مشمول مالیات بیش از 205،842 دلار است.

شما می توانید از روش مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی اقدام کنید، مشاورین ما می توانند شما را به صورت کامل راهنمایی کنند.

2 thoughts on “میزان مالیات بر درآمد در کانادا

 1. shiva گفت:

  سلام.

  من به صورت دورکاری در کانادا فعالیت دارم و درامد من از یک شرکت امریکایی به حساب بانکی کانادایی من واریز میشود.
  می خواهم بدانم آیا بابت درامدی که از کشور دیگری هم دارم باید مالیات پرداخت کنم؟

  1. مشاور مهاجرتی گفت:

   سلام
   قوانین مربوط به کشور کانادا بدین صورت است که مالیات بر در آمد از حساب شخصی کسر میگردد و واریزی وجه به حساب شما نیز جزو همین قوانین محاسبه می گردد مگر در موارد خاص که مشاورین حقوق بین الملل ما بیشتر اطلاعات دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =