مهاجرت و اقامت

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

از آنجایی که درآمد سالیانه در کشور کانادا تقریبا برابر می باشد آنچه که اهمیت دارد تفاوت در قیمت ها و هزینه زندگی در کانادا می باشد.

مبنای هزینه زندگی در کانادا

 طبق وبسایت numbeo.com میانگین درآمد ماهانه در کانادا بعد از کسر مالیات تقریبا برابر با 3000 دلار می باشد و میانگین درآمد سالیانه این کشور حدود 36000 دلار می باشد. در صورتی که میانگین درآمد ماهانه در کشور آمریکا برابر با 2942 دلار و میانگین درآمد سالیانه برابر با 35300 دلار می باشد. اختلاف درآمد در این دو کشور برابر با 700 دلار در سال می باشد. هزینه زندگی در کانادا

به عنوان مثال هزینه اجاره یک خانه یک خوابه در کانادا تقریبا 907 دلار ماهانه می باشد در صورتی که هزینه اجاره ماهانه یک خانه یک خوابه در آمریکا برابر با 878 دلار می باشد. که این تفاوت قیمت در اجاره خانه در ماه برابر با 29 دلار و سالیانه 350 دلار می باشد.

هزینه مواد غذایی در کانادا

برای زندگی و تابعیت کانادا شما بایستی به هزینه های خوراک نیز دقت کنید، خوراک در کانادا به نسبت آمریکا گران تر می باشد. یک کیلو گرم سینه مرغ در آمریکا برابر با 6.5 دلار و در کانادا یک کیلو گرم سینه مرغ برابر با 11 دلار می باشد. به طور کلی هزینه غذای معمولی برای دو نفر و برای سه وعده غذایی در کانادا بیش از 60 دلار هزینه دارد و در آمریکا این مقدار برابر با 44 دلار می باشد.

هزینه پوشاک در کانادا

هزینه پوشاک در کانادا بسیار بالاتر از آمریکا می باشد. به عنوان مثل یک شلوار جین در کانادا برابر با 55 دلار قیمت دارد و در آمریکا برابر با 40 دلار قیمت دارد.

جمع تمامی این تفاوت در قیمت ها بسیار بیشتر از 700 دلار تفاوت درآمد سالیانه در آمریکا و کانادا خواهد بود. بنابراین به نظر می رسد که شهرهای آمریکا برای زندگی ارزان تر از کانادا می باشند.

هزینه بیمه در کانادا

هزینه بیمه بستگی به فاکتورهای زیادی دارد. به طور میانگین کانادایی ها  ماهانه 58 دلار و سالیانه نزدیک به 700 دلار  برای بیمه هزینه می کنند. البته فاکتورهای زیادی برای تعیین قیمت بیمه در کانادا وجود دارد. به عنوان مثال برای تعیین هزینه بیمه عمر فاکتورهایی مانند سن، جنسیت، پرونده سلامت(میزان سلامت فرد)، شغل و غیره می تواند در تعیین قیمت موثر باشد.

با کارشناسان ارشد موسسه به منظور کسب اطلاعات دقیق شرایط مهاجرت به کانادا گفت و گو کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =