مهاجرت و اقامت

ویزای مالتیپل چیست؟

ویزای مالتیپل چیست؟

شرایط ویزای مالتیپل چیست؟ ویزای ورودی مالتیپل نوع خاصی از ویزا است که اجازه می دهد تا صاحب ویزا چندین بار وارد ایالات متحده (یا کانادا یا هر کشور دیگر دارای این ویزا) شود. برای مثال، صاحب یک ویزای مالتیپل ممکن است مجاز به ورود به ایالات متحده شود، سپس به کشور اصلی خود بازگردد و چندین بار به ایالات متحده بازگردد. نحوه عملکرد ویزای مالتیپل به این صورت است که معمولا برای یک دوره مشخص از زمان معتبر است. این دوره زمانی “مدت اعتبار” نامیده می شود و ممکن است در هر کشوری از 6 ماه به 12 ماه، و معمولا تا حداکثر 24 ماه است.

شرایط دریافت ویزای مالتیپل چیست؟

مهم است که در نظر داشته باشید که بین یک ویزای مالتیپل و مجوز ورود مجدد (re-entry permit)،  که بعضی اوقات برای تنها یک ورود مجدد معتبر است پس از آنکه فرد برای مدت کوتاهی ایالات متحده را ترک کرد، تفاوتی وجود دارد. در مقابل، ویزای مالتیپل اجازه ورود چندگانه برای موارد مختلف را می دهد و اغلب اجازه می دهد شخص در خارج از ایالات متحده برای مدت زمان طولانی باقی بماند. هر کشور دارای شرایطی است که باید توسط متقاضیان دریافت ویزای مالتیپل برآورده شود. ویزای ورودی مالتیپل هنوز تحت دسته بندی اهدافی قرار می گیرد که شخص به طور موقت از ایالات متحده بازدید می کند. به عنوان مثال، ویزای توریستی، ویزاهای مربوط به کار و غیره، می تواند به عنوان یک ویزای مالتیپل صادر شود.

اعتبار ویزای مالتیپل

برای مدت زمان مشخصی با توجه به تاریخ صادر شده معتبر خواهد بود، این به عنوان مدت اعتبار ویزا شناخته شده است. در طول مدت اعتبار ویزا، صاحبان این ویزا می توانند به کشورهایی که ویزای چندگانه را صادر می کنند سفر کنند، با توجه به هدفی که ویزا برای آن صادر شده است. باز هم جزئیات مشخصی برای هر ویزای مالتیپل  به عوامل بسیاری، از جمله کشور مبدا و پرونده مهاجرت عمومی متقاضی بستگی دارد. الزامات واجد شرایط هر ساله نیز در معرض تغییر است.اعتبار ویزای مالتیپل

الزامات ویزای مالتیپل

متقاضی ویزای مالتیپل باید شرایط اولیه ویزا را برآورده کند. علاوه بر این، ویزاهای مالتیپل تابع محدودیت ها و الزامات منحصر به فرد هستند که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • فاصله بین بازدید ها: بسته به کشور مبدا، ممکن است فرد یک دوره زمانی معین را بین هر ورود مجدد منتظر بماند. این دوره انتظار ممکن است در برخی موارد لغو شود.
  • حداکثر زمان برای هر اقامت: باز هم با توجه به هر کشور، ممکن است حداکثر محدودیت زمانی که فرد می تواند برای هر ورودی بماند وجود داشته باشد.
  • سابقه خوب: صرف نظر از الزامات واجد شرایط استاندارد برای ویزای موقت، ویزاهای مالتیپل معمولا فقط برای متقاضیانی که دارای سابقه خوب در برابر مسئولان مهاجرتی هستند، صادر می شود. این شامل یک سابقه خوب کیفری و همچنین درمورد ورودی های قبلی دارای هیچ سابقه حذف/ تبعید نباشد.

با مشاورین ما به گفت و گو بنشینید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنند مشاورین ما از شرایط دریافت ویزا به صورت کامل مطلع هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + بیست =