اقامت و مهاجرت کاری

ویزای ورزشکاران در کانادا

ویزای ورزشکاران در کانادا

طی بررسی های اخیر و پرسش هایی که متقاضیان ویزای ورزشکاران در کانادا از ما میپرسیدند برآن شدیم تا مطلب جامعی را در این باره به شما ارائه دهیم و سوالات شما در زمینه مهاجرت به کانادا 2019 را نیز پاسخگویی کنیم.

ویزای ورزشکاران در کانادا

هر سال هزاران رویداد و فعالیت ورزشی در کانادا برگزار می شود. سطح آنها از فعالیت های ابتدایی به بازی های حرفه ای و مسابقات رسیده است. در نتیجه، ورزشکاران و مربیان از سراسر جهان برای شرکت در رقابت ها به کانادا می آیند. در برخی موارد، ویزای کانادا برای ورزشکاران مطرح خواهد شد.

آیا ویزای کانادا برای ورزشکاران وجود دارد؟

هیچ ویزای کانادایی ویژه ای برای ورزشکاران وجود ندارد. این به این معنی است که شما، به عنوان یک ورزشکار حرفه ای یا ابتدایی، ممکن است به ویزای توریستی کانادا نیاز داشته باشید. (یا اگر از یک کشور معاف از ویزا هستید، شما نیازی به ویزا ندارید و فقط یک مجوز سفر الکترونیک (eTA) می خواهید. این مقاله را بخوانید. نحوه دریافت ویزا و یا eTA خود را برای ویزای توریستی کانادا خواهید یافت ). مسئله اصلی که مطرح است این است که آیا شما نیاز به ویزای کاری دارید.

آیا نیاز به ویزای کاری دارم؟

شرکت کنندگان یا رقیبان: ورزشکاران خارجی و مربیان شرکت کننده در رویدادهای یا فعالیت های ورزشی در کانادا نیازی به ویزای کاری ندارند. کانادا این برنامه را تحت برنامه پویای بین المللی قرار داده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه پویای بین المللی، به وب سایت دولت کانادا مراجعه کنید.

کارمندان: اگر شما به عنوان یک ورزشکار یا مربی توسط یک کارفرمای کانادایی استخدام می شوید، نیاز به ویزای کاری دارید. این امر برای مربیان و ورزشکارانی که نماینده کشور خود نیستند و برای مسابقه و به نمایندگی کانادا توسط یه کارفرمای کانادایی، استخدام می شوند، اعمال می شود.

آیا همیشه نقل مکان کردن به کانادا را در نظر می گیرید ؟

اگر شما یک ورزشکار یا مربی هستید که می خواهید به طور دائم به کانادا نقل مکان کنید، برنامه مهاجرت کارآفرینی فدرال را در نظر بگیرید. این برنامه برای جذب استعدادها، خود اشتغالی ورزشکاران، همکاری و کمک کردن به نمایندگی کانادا طراحی شده است. سیستم اکسپرس اینتری کانادا جایگزین برنامه مهاجرتی است. که به عنوان ورزشکار با تجربه حداقل 1 سال سابقه کار ممکن است واجد شرایط باشید.

روش سریع برای مهاجرت به کانادا

هر دو برنامه شخصی کارآفرینی فدرال و اکسپرس اینتری، در نهایت در صورتی که درخواست شما تایید شده باشد، در کانادا اقامت دائمی خود را دریافت خواهید کرد.

روش سریع برای مهاجرت به کانادا

روش سریع برای مهاجرت به کانادا

انواع ورزش ها برای ویزای ورزشکاران کانادا

در سیستم طبقه بندی مشاغل ملی کانادا ( NOC)، هر گروه شغلی دارای کد 4 رقمی است.  فعالیت های ورزشی در یکی از گروه های NOC زیر با کدهای مشخص، طبقه بندی شده اند:

 • 5251 ورزشکاران
 • 5252 مربیان
 • 5253 داوران ورزشی
 • 5254 لیدر برنامه ها و مربیان سرگرمی، ورزش و تناسب اندام

تنها از این لیست می توانید به عنوان یک راهنما استفاده کنید. قرار گرفتن در یکی از گروه های فوق برای مهاجرت تحت آن گروه کافی نیست. برای مهاجرت به کانادا از طریق یکی از گروه های ورزشی باید دارای سابقه کار مرتبط باشید، توانایی کافی داشته باشید و در آزمون های خاص مربوط به آن گروه قبول شوید. در مواردی خاص استثنائاتی وجود دارد؛ ممکن است شغل متقاضی در هیچ یک از گروه های ذکر شده قرار نگرفته باشد، اما بتواند از این طریق درخواست دهد.

شرایط درخواست:

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی ورزشی را دارند، باید در سه زمینه شرایط لازم را داشته باشند. اگر متقاضی یکی از شرایط زیر را نداشته باشد، نمی تواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند. این شرایط عبارتند از:

 • متقاضیان باید تمام شرایط خود اشتغالی را داشته باشند. ( از جمله سابقه کار مرتبط، توانایی، همکاری های خاص)
 • باید حداقل 35 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کنید. ( توضیحات امتیاز دهی در زیر)
 • افرادی که مشکلاتی از قبیل مشکلات امنیتی، جنایی، مالی و یا مشکلات پزشکی داشته باشند، درخواستشان ( خود و اعضای خانواده وابسته) پذیرفته نخواهد شد.

متیازات:

امتیازاتی که برای مهاجرت از طریق ورزش در نظر گرفته شده است، شامل موارد زیر می شود:

 1. تحصیلات: حداکثر 25 امتیاز
 2. سابقه کار: حداکثر 35 امتیاز
 3. سن: حداکثر 10 امتیاز
 4. مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی: حداکثر 24 امتیاز
 5. سازگاری: حداکثر 6 امتیاز

در صورتی که متقاضی دارای 5 سال سابقه خود اشتغالی باشد، حداقل 35 امتیاز دریافت می کند و نیازی به کسب امتیاز از سایر دسته ها نیست. مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی متقاضی باید با آزمون های قابل قبول از جمله IELTS جنرال یا CELPIP برای زبان انگلیسی و آزمون TEF برای زبان فرانسوی اثبات شود.

شرایط بعد از ورود به کانادا برای ورزشکاران

افرادی که از طریق برنامه ورزشی به کانادا مهاجرت کرده اند، تحت هیچ شرایطی، ساکنین دائم کانادا محسوب نمی شوند. با این حال اگر واقعا قصد خود اشتغالی را نداشته باشید، یعنی مرتکب اشتباه شده اید.

پیچیدگی این روش:

در 7 سال اخیر صدها متقاضی طبق این برنامه خود اشتغالی به کانادا مهاجرت کرده اند و در صورتی که فرد مهاجر در کنار شما نباشد، این روش بسیار چالش برانگیز است. یک مشاور حرفه ای مهاجرتی می تواند پرونده شما را بی طرفانه مورد بررسی قرار دهد و پرونده شما را به طور قانونی به مقامات مهاجرتی ارائه می دهد. مهم است که به این مسئله توجه زیادی داشته باشید.

برنامه خود اشتغالی برای افرادی است که می توانند اشتغال خود را در یکی از زمینه های هنر، ورزش و کشاورزی تایید کنند و برای زندگی کانادا توانایی های کافی ( از لحاظ مالی، مهارت زبان، سابقه کار و غیره) دارند و بتوانند درگیر فعالیت های خود اشتغالی شوند و از لحاظ اقتصادی به کانادا در زمینه های هنر، ورزش و کشاورزی کمک کنند. این برنامه برای دور زدن قوانین مهاجرتی نیست و در صورت مشاهده نه تنها درخواست متقاضی که جعل اسناد کرده، پذیرفته نخواهد شد، بلکه ممکن است تا 5 سال مجاز به درخواست برای مهاجرت به کانادا نباشند.

بررسی قصد و توانایی ورزشکاران برای کانادا

متقاضیان ورود به این کشور می بایست نشان دهند که قصد و توانایی ادامه دادن فعالیت های خود اشتغالی خود را در کانادا دارندو مامورین مهاجرتی به بررسی معیارهای متعددی خواهند پرداخت تا اطمینان حاصل کنند که آیا متقاضی این شرایط را دارد یا خیر. به عنوان مثال به بررسی سوابق گذشته متقاضیان، روابط آنها با جمعیت ورزشکاران کشور کانادا، نحوه برخورد با رقبای کانادایی می پردازند و همچنین برنامه های کاری و تجاری پیشنهاد شده توسط این اشخاص را برای قصد خود از رفتن به کشور کانادا را مورد ارزیابی قرار میدهند. علاوه بر آن مامورین مهاجرتی موظف به بررسی وضعیت مالی و ثبات اقتصادی فرد متقاضی هستند.

دستاورد به خصوص و چشم گیر

داشتن دستاورد های بزرگ مساله ای گسترده و قابل بحث است. برای بهره بردن از این برنامه مانع مالی و اقتصادی ای وجود ندارد. تجربه نشان می دهد که در اینگونه موارد مامورین مهاجرتی به بررسی سوابق پیشین متقاضی، وضعیت اقتصادی، و برنامه کاری این دسته افراد می پردازند و به این نکته توجه می کنند که آیا این فرد قصد دارد از طریق فعالیت های ورزشی چشمگیر و قابل توجه خود، سودی به اقتصاد کشور کانادا برساند یا خیر.

شرایط ورزشکار خود اشتغال برای کانادا

ورزشکاران و متخصصان در زمینه های ورزشی، مانند مربیان و داورها، یکی از سه گروه اصلی هستند که می توانند در برنامه خود اشتغالی فدرال کانادا مهاجرت کنند. خود اشتغالی یکی از برنامه های مهاجرت به کانادا است که معمولا نادیده گرفته می شود. افرادی که در فعالیت های فرهنگی فعالیت می کنند نیز ممکن است تحت برنامه خود اشتغال به کانادا مهاجرت کنند. تمرکز این مقاله ورزش است.

چه کسی ورزشکار خود اشتغال است؟

ماده 88 (1) مقررات حفاظت از مهاجرت و پناهندگان (IRPR) یک فرد کارآزموده در زمینه ورزش را بر اساس تجربه مربوطه، قصد و توانایی خود اشتغال در کانادا را تعریف میکند، و سهم قابل توجهی در اقتصاد کانادا در رابطه با فعالیت های خود اشتغال دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + نه =