اقامت و مهاجرت کاری

ویزای کاری ایتالیا 2019

ویزای کاری ایتالیا 2019

برنامه صدور مجوز ویزای کاری ایتالیا 2019 به صورت منطقه ای اداره می شود. بنابراین شرایط لازم برای اخذ این ویزا، تا حد زیادی بر اساس مقصد دقیق شما در کشور ایتالیا تعیین می شود. مجوز کاری کشور ایتالیا می بایست توسط یک شرکت ایتالیایی پشتیبانی و اسپانسر شود. برای اخذ این نوع ویزا نمی توانید مستقیما و از طریق یک کارمند یا آژانس درخواست دهید و باید بسته به وضعیت کار در ایتالیا و تقاضای نیروی کار درخواست دهید.

ویزای کاری ایتالیا 2019

مدت زمان لازم برای صدور ویزا در هر یک از بخش های این کشور متفاوت است اما به طور میانگین تقریبا دو ماه زمان میبرد. برخی دیگر از گزینه های موجود برای مهاجرت به کشور ایتالیا، شامل اخذ ویزای شینگن، و کارت آبی (بلو کارت) اروپایی می شود. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید شرایط مهاجرت به اتحادیه اروپا را نیز مورد مطالعه قرار دهید.

مجوز کاری

اتباع خارجی ای که پیشنهادی کاری در کشور ایتالیا دارند و علاقه مند به کار در این کشور، به صورت موقتی یا دائم هستند، می بایست از طریق کارفرمای آینده خود مجوز کاری کسب کنند. همچنین ملزم به اخذ ویزای کاری از مسئولین کنسولگری یا سفارت کشور ایتالیا، قبل از سفر به این کشور خواهند بود. تنها داشتن یک پیشنهاد کاری یا قرارداد استخدام به عنوان یک مدرک معتبر برای کار در کشور ایتالیا به شمار نمی آید: کارفرمای آینده شما میبایست برای اخذ یک مجوز مقدماتی از دفتر کار و استخدام (Ufficio Provinciale del Lavoro e della Massima Occupazione) در شهری که قرار است در آن به کار مشغول شوید اقدام کند.

او میبایست مدارکی مبنی بر اینکه برای پست کاری مورد نظر، در بازار کار محلی کشور ایتالیا شخص مناسبی وجود ندارد ارائه دهد. در صورتی که این مجوز برای وی صادر شود، کارفرمای شما موظف به اخذ مجوز کاری و تاییدیه مسئولین منطقه ای و مرکزیست. پس از آن این مجوز برای کارمند ارسال می شود تا از طریق آن برای اخذ ویزای ورود به کشور ایتالیا اقدام کند. سفارت و کنسولگری کشور ایتالیا در اکثر کشورها وجود دارند. فرایند لازم برای اخذ ویزا توسط نیروهای کار ماهر و خود اشتغال نیز مشابه موارد ذکر شده در بالاست. پس از ورود به این کشور، یک مجوز اقامت در ایتالیا به مقاصد شغلی از طرف دفتر پلیس مرکزی برای شما صادر میشود. برای اینکه برای اخذ این مجوز درخواست دهید می بایست ویزای معتبر کشور ایتالیا و مجوز کاری داشته باشید.

اقدام برای ویزای کاری فصلی ایتالیا

مانند مجوزهای کاری سایر کشورها، ویزای کاری مشاغل فصلی ایتالیا نیز یک ویزای اسپانسری است ؛به عبارت دیگر برای استخدام باید شرکت یا کارفرمایی به شما پیشنهاد شغل بدهد. پیش از پروسه درخواست ویزا باید شغل و کارفرمایی را پیدا کرده باشید. می توانید کارفرمای خود را با جستجو در وب سایت های آنلاین شغلی بیابید. برای ورود به این سایت ها تنها کافی است یک اکانت ایجاد و رزومه خود را  در آن سایت آپلود کنید. گام بعدی جستجو در مشاغل فصلی است. صنعت گردشگری در تمام سال به کارگر نیاز دارد و بهتر است که در هتل ها، بارها و غیره شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. پس از آن در صورت یافتن شغل، شرح شغل و نحوه درخواست را مطالعه کنید و پروسه را طبق آن انجام دهید.

اگر دوست یا خویشاوندی در ایتالیا داشته باشید،  می توانید در پیدا کردن کارفرما از آنها کمک بگیرید. با ارائه پیشنهاد از طرف کارفرما،  پروسه درخواست ویزا آغاز می شود. درخواست برای ویزا به عهده شما نیست، بلکه مسئولیت ثبت نام در وب سایت رسمی وزارت ایتالیا و درخواست مجوز کار به عهده کارفرما است. شما تنها کافی است تا  زمان صدور بیانیه رسمی از سازمان مهاجرتی ایتالیا منتظر باشید. بلافاصله پس از آن، کارفرما باید برای مجوز کار درخواست دهد. بسیار توصیه می شود تا پس از باز شدن سایت ها درخواست دهید؛ با این حال مشاغل گردشگری در تمام طول سال موجود هستند.

اقدام برای ویزای کاری فصلی ایتالیا

اقدام برای ویزای کاری فصلی ایتالیا

پس از درخواست آنلاین شما و کارفرما باید برای تایید مجوز از سوی وزارت داخلی ایتالیا منتظر بمانید. آنها تاییدیه را برای کارفرما ارسال می کنند و سپس او،  تاییدیه را برای شما ارسال خواهد کرد. پس از دریافت تاییدیه، باید برای ویزای کار در سفارت خانه ایتالیا در کشور خود درخواست دهید.

تبدیل مجوز اقامت از ویزای کار ایتالیایی

 • 3500 مجوز اقامت برای تحصیل و آموزش حرفه ای
 • 4750 مجوز اقامت فصلی
 • 800 مجوز اقامت بلند مدت صادر شده از سایر کشورهای اروپایی

تبدیل مجوز خود اشتغالی به مجوز اقامت:

 • 700 مجوز اقامت برای تحصیل و آموزش حرفه ای
 • 1000 مجوز اقامت بلند مدت صادر شده از سایر کشورهای اروپایی

همچنین مجوزهای بیشتر نیز وجود دارد:

 • 100 واحد برای کارگران آزاد یا وابسته که در آرژانتین، اروگوئه، ونزوئلا و برزیل یا ایتالیا زندگی می کنند.
 • 500 مجوز برای شهروندان غیر اروپایی که دیپلم خود را از کشورشان دریافت کرده اند.

توزیع مجوز ویزای کاری فصلی ایتالیا

 طبق گفته متیو سالوینی، تعدا مجوز به اندازه سال گذشته و 30850 واحد است و  میزان آن در سال 2019 افزایش نخواهد یافت. 

 1. 18000 مجوز به مشاغل فصلی کشاورزی و گردشگری تعلق گرفته است.
 2. 9850 مجوز برای تغییر آن اختصاص یافته است.
 3. 4750 مجوز برای تبدیل مجوز کار فصلی به مجوز کار غیر فصلی اختصاص یافته است.
 4. 3500 مجوز برای تبدیل مجوزهای اقامت تحصیلی،  آموزشی یا آموزش حرفه ای به مجوز کاری مرتبط ( غیر فصلی) تعلق گرفته است.
 5. 700 مجوز برای تبدیل مجوزهای اقامت تحصیلی،  آموزشی یا آموزش حرفه ای به مجوز خود اشتغالی  رزرو شده است.
 6. 800 مجوز به کسانی اختصاص یافته که دارای اقامت بلند مدت اروپایی صادر شده از سوی اتحادیه اروپا هستند،  تا بتوانند مجوز خود را به مجوز اقامت برای مشاغل وابسته ( غیر فصلی) تبدیل کنند.
 7. 100 مجوز به کسانی اختصاص یافته که دارای اقامت بلند مدت  کمیسیون اروپایی (EC ) هستند، تا بتوانند مجوز خود را به مجوز خود اشتغالی  تبدیل کنند.

در سال گذشته 18000 واحد به کارگران و 12850 به کارگران غیر فصلی و تبدیل مجوز فصلی اختصاص یافت. با توجه به اینکه میزان مجوزهای درنظر گرفته شده به طور کامل رزرو نشده اند،  تعداد کل مجوزهای کاری در سال 2019 افزایش نخواهد یافت. با توجه به گفته متیو سالوینی، کشورهایی که موافق بازگشت مهاجران غیرقانونی نیستند، مشمول برنامه مهاجرتی سال 2019 نخواهند شد. او از آفریقا و سایر کشورها برای  ایجاد توافق نامه جدید رسیدگی به مهاجران غیر قانونی و بازگشت آنها به میهن خود بازدید کرد. 

طبق این قانون مهاجرتی،  هیچ گونه عفو برای افراد غیر قانونی وجود ندارد،  به عبارت دیگر، افرادی که به صورت غیر قانونی مهاجرت کرده اند، نمی توانند به ساکنین قانونی تبدیل شوند.

ویزای کاری خود اشتغالی ایتالیا

این فرمان به 2400 واحد برای شهروندان خارجی که جز گروه های زیر هستند، اختصاص داده شده است:

 • کارآفرینانی که شرکت هایی برای رشد اقتصادی ایتالیا راه اندازی می کنند،  حداقل 500000 یورو سرمایه گذاری می کنند و حداقل سه کارمند را استخدام می کنند؛
 • افراد خود اشتغال که متعلق به یک انجمن حرفه ای هستند و یا در اداره ثبت عمومی یا رسمی  نام نویسی کرده اند؛
 • افرادی که دارای شغل تعریف شده در یک شرکت هستند؛
 • هنرمندان واجد شرایط و با تجربه یا افراد مشهور بین المللی ؛
 • شهروندان خارجی که قصد راه اندازی شرکت نوآورانه در ایتالیا دارند.
ویزای کاری خود اشتغالی ایتالیا

ویزای کاری خود اشتغالی ایتالیا

محتوای فرمان Quota 2019 ویزای کاری ایتالیا

 1. فرمان  Quota 2019 برای 30850 مجوز در نظر گرفته شده و به گروه های زیر تعلق گرفته است:
 2. کارگران غیر فصلی: در مجموع 3000 مجوز
 3. شهروندان خارجی که تحصیلات خود را در رشته های خاصی در کشور خود به پایان رسانده اند: 500 مجوز
 4. کارمندان و مدیران شرکت های ایتالیایی ( با اعمال محدودیت ) به علاوه افراد خود اشتغال گروه های زیر: 2400 مجوز
 5. کارآفرینان (با اعمال محدودیت )
 6. کارگران آزاد
 7. هنرمندان بسیار ماهر و یا مشهور
 8. موسسین شرکت های استارت آپ
 9. اتباع خارجی که در آرژانتین، برزیل، اروگوئه یا ونزوئلا و یا ایتالیا زندگی می کنند: 100 مجوز.
 10. تبدیل مجوزهای موجود:در مجموع 9850 مجوز
 11. تبدیل مجوزهای فصلی به مجوزهای کاری استاندارد با اسپانسر: 4750 مجوز
 12. تبدیل مجوز تحصیلی، کار آموزی، آموزشی به مجوز کار وابسته: 3500 مجوز
 13. تبدیل مجوز اقامت بلند مدت (permesso di soggiorno CE) صادر شده از سوی سایر کشورهای اروپایی به مجوز کار وابسته: 800 مجوز
 14. تبدیل مجوز تحصیلی، کار آموزی، آموزشی به مجوز کار مستقل: 700 مجوز
 15. تبدیل مجوز اقامت بلند مدت (permesso di soggiorno CE) صادر شده از سوی سایر کشورهای اروپایی به مجوز کار وابسته: 100 مجوز
 16. کارگران فصلی:در مجموع 18000 مجوز

کارگران فصلی مشاغل گردشگری و کشاورزی که شهروندان کشورهای آلبانی، الجزایر، بوسنی و هرزگوین، مصر، السالوادور، اتیوپی، جمهوری یوگسلاوی سابق مقدونیه،  گامبیا، غنا، هند، ساحل عاج، ژاپن، کوزو، مالی، موریس، مولداوی، مونته نگرو، مراکش، نیجر، نیجریه، فیلیپین، سنگال، صربستان، کره جنوبی، سریلانکا، سودان، تونس، اوکراین هستند: 16000 مجوز

افرادی که برای مشاغل فصلی به ایتالیا مهاجرت کرده اند،  مشمول محدودیت های ملی نمی شوند. 2000 مجوز از 18000 مجوز مشاغل فصلی متعلق به شهروندان خارجی است که حداقل یک بار در پنج سال اخیر به ایتالیا سفر کرده اند. در این شرایط کارفرما باید برای مجوز کار چند ساله مشاغل فصلی وابسته درخواست دهد.

کارفرمایان باید نیازهای خود را برای مجوز کار برای شهروندان غیر اروپایی در  گروه های مناسب ارزیابی کنند و هر چه سریع تر درخواست دهند. به دلیل حجم زیاد درخواست ها در روز،  با درخواست در زمان مناسب شانس موفقیت خود را افزایش دهید. درخواست برای کارگران غیر فصلی و تبدیل مجوز های موجود از 16 آوریل 2019 آغاز می شود و کارگران فصلی می توانند درخواست خود را از 24 آوریل ارسال نمایند. متقاضیان باید از SPID  برای انجام پروسه درخواست در وب سایت وزارت داخلی کشور برای مهاجرت به ایتالیا استفاده کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =