تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

پزشکی در آلمان

پزشکی در آلمان

محدودیت پذیرش برای دوره های کسب مدرک پزشکی در همه دانشگاه های پزشکی آلمان وجود دارد و ما برای اکثر مراکز توان اقدام را داریم.

پذیرش رشته پزشکی در آلمان

پذیرش دانشگاه های پزشکی در آلمان به صورت رقابتی و محدود می باشد. آموزش پزشکی آلمان رایگان است و شرایط پذیرش اصلی دیپلم دبیرستان و مهارت های زبان آلمانی است. فقط تحصیلات پزشکی کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی موجود می باشند. محدودیت پذیرش برای دوره های کسب مدرک پزشکی در همه دانشگاه های آلمان وجود دارد.پذیرش رشته پزشکی در آلمان

دانشگاه ها  می توانند در انتخاب متقاضیان نه تنها نمره متوسط مدارک تحصیلی که به متقاضی اجازه رفتن به دانشگاه می دهند را در نظیر بگیرند ، بلکه معیارهای دیگری نظیر: نمرات در موضوعات خاص، نتایج یک مصاحبه، یک مدرک حرفه ای که قبل از درخواست به دانشگاه دریافت کرده اید، دانشگاه مورد علاقه ی دانش جویان و غیره را نیز مد نظر قرار دهند. هم چنین چیزی که مهم است یک دوره انتظار برای محل دانشگاه است.

پذیرش دانشجویان خارجی برای تحصیل در آلمان

متقاضیان دانشگاه که از یک کشور عضو اتحادیه اروپا (EU)، از ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ و یا اتباع خارجی و افراد بدون اقامتی که مدارک تحصیلی آلمانی را کسب کرده اند، باشند به این افراد اجازه داده می شود که به دانشگاه بروند و با آن ها به صورت برابر با متقاضیان آلمانی رفتار می شود و مانند آنها همیشه باید از طریق پورتال اینترنتی بنیاد پذیرش تحصیلی آموزش عالی (بنیاد آموزش عالی) درخواست کنند.

سایر متقاضیان بین المللی دیگر دانشگاه ها که شرایط لازم برای شروع یک دوره تحصیلی در یک دانشگاه آلمانی را دارند، مستقیما برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود درخواست می کنند که این دانشگاه همچنین به آنها در مورد شرایط پذیرش در دوره تحصیلی اطلاع می دهد. بسته به دانشگاه، تا 5 درصد از مکان های دانشگاه برای این گروه از متقاضیان ذخیره شده است.

درخواست پذیرش دانشگاه های آلمان

برای تحصیل در آلمان در  تعدادی از دانشگاه ها، درخواست ها باید از طریق سرویس درخواست دانشگاه برای دانشجویان بین المللی، سیستم خدمات رسانی دانشگاهی، ارسال شود. شما می توانید اطلاعات مربوط به دانشگاه هایی که عضو هستند و اطلاعات دقیق در مورد روش درخواست را پیدا کنید.

با تحصیل پزشکی در دانشگاههای پزشکی آلمان، از آموزشی با کیفیت بالا و عملی و شهرت عالی بین المللی بهره مند می گردید. آموزش پزشکی در آلمان به شبکه ای از بیمارستان ها، دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و شرکت های تجاری متصل می شود. بنابراین تدریس، مراقبت از بیمار و تحقیق، یک مجموعه ی یکپارچه را تشکیل می دهند که هر کدام از آنها شامل مزایایی به ویژه برای دانشجویان می باشد. مانند هر جایی در دنیا، آلمان فرصت های عالی در پزشکی به فارغ التحصیلان ارائه می دهد از جمله: اشتغال در یک بیمارستان یا تمرین عمومی، در زمینه ی تحقیقات، در صنعت، در خدمات بهداشت عمومی و یا در مدیریت مشاوره و غیره.

پیش نیاز های درخواست پذیرش دانشگاه های پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان نیاز به مهارت های آلمانی دارد. انتظار می رود حتی دانشجویانی که مایل به گذراندن دوره آلمانی دردانشگاه استادین کالگ برای بهبود مهارت های زبان آلمانی هستند، نسبت به روز اول  به یک سطح مهارت خاص دست پیدا کنند. دانشجویان ممکن است مهارت های زبان آلمانی را با ارائه گواهی صادر شده برای گذراندن امتحان DSH یا TestDaF (بعد از تقریبا 400 تا 600 ساعت کلاس)، ثابت کنند. این موضوع تقریبا به سطح B1 از “چارچوب متداول اروپایی برای مرجع زبان” مربوط می شود.

ویزای دانشجویی تحصیل آلمان

دانشجویان بین المللی که به ویزا نیاز دارند برای ورود به جمهوری فدرال آلمان ممکن است مجبور به رفتن به سفارت آلمان و درخواست ویزای دانشجویی شوند. توجه داشته باشید که پس از وارد شدن به آلمان امکان پذیر نیست که یک ویزای توریستی یا ویزای دیگر را به یک ویزای دانشجویی تغییر دهید!

آزمایش های پزشکی

برای درخواست ویزای دانشجویی مهاجرت تحصیلی به آلمان، دانشجو باید یک گواهی پزشکی ارائه دهد. همچنین ممکن است از او خواسته شود که یک گواهی بهداشتی را در صورت تمایل برای طولانی کردن مجوز اقامت خود ارائه دهد.

ترجمه معتبر اسناد مورد نیاز

دانشجویان پزشکی بین المللی آینده باید به دانشکده های پزشکی آلمان ترجمه ی تایید شده و اصل گواهینامه ی معتبر دوره ی دبیرستان را ارائه دهند (معادل دبیرستان).متخصصین مهاجرتی موسسه ما با اطلاعات خود در این زمینه می توانند شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند، با ما در تماس باشید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 15 =